• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                                                 DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

26-29 EKİM 2018 YEDİGÖLLER / BOLU KÜLTÜR GEZİSİ BİLDİRİMİ.
DORUKLARDAN BİLGİLENDİRME
26-29 EKİM 2018 YEDİGÖLLER / BOLU KÜLTÜR GEZİSİ BİLDİRİMİ.
Sevgili Doruklular
YEDİ AŞIKLAR
Yedigöller'e 7 aşık çift gelmiş. Büyük gölün olduğu yerde en büyük çift. Küçük gölün olduğu yerde ise en küçük çift kamp yapmış. Damadın sürekli saz çaldığı gölün adı sazlıgöl, gelinin naz yaptığı göl Nazlıgöl olmuş Masal bu ya 7 aşık çiftin yerine 7 tane göl. Bu hikayeleri dinleyince ister istemez aşık çiftlerin siluetlerini sanki renk cümbüşünün aralarında görüyorsunuz ve size göz kırpıp kaçtıklarını düşlüyorsunuz
PERİ KIZININ CANINDAN
Bir diğer efsaneye göre de çaresizlere çare, dertlilere derman, tül kanatlarında mutluluk taşıyan ve bunları cömertçe insanlara bağışlayan iyilik perilerinin yurdu Yedigöller'miş bir zamanlar.. Sonra Bolu Beyi'nin oğlu buralarda av yaparken, bir beyaz güvercinin peşine düşmüş. Güvercin daldan dala, kona göçe Yedigöller'in bulunduğu yere gelmiş, oğlan da ardından... Tam yayını gerip, okunu salacağı zaman güvercin, dünya güzeli bir kız oluvermiş. Oğlanın aklı başından gitmiş, dizlerinin bağı çözülmüş, yayını geren parmakları gevşeyivermiş. Ok da hedefine ulaşmış. Peri kızı kalbinden vurulmuş, bir ah sesi, bir kara bulut, bir gök gürültüsü, yer kaynamış, gök ağlamış. Az sonra çağlayan dereler, kaynayan dağlar, bu olaydan sonra buradan çekilip gitmişler. Akan sular, kaynayan pınarlar peri kızının kanı canıymış, su sesleri de onun iniltileri. Ağlayan perilerin göz yaşları orda burada öbek öbek; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl diye kalmış. İkinci efsaneyi duyduktan sonra gölleri gezerken peri kızının hayali bize eşlik etti... Yedigöller ayrılırken hikayeleri, renkleri, bakir doğası ışıltısıyla bitmesini istemediğiniz güzel bir rüya oldu..Tüm rüyalarınız Yedigöller güzelliğinde olsun..
27-29 Ekim 2018 tarihinde Bolu Yedigöller’e gideceğiz.. İnsana Saygı Doğaya Saygı Sloganıyla yola çıktığımızdan dolayı ; Doğada ,Plastik-Köpük tabak-çanak- kaşık-bardak gibi malzemeleri kullanmıyoruz. Lütfen sizlerde getirmeyiniz. Evinizden ;tabak-çanak- kaşık-bardak-bıçak ve kişisel malzemelerinizi yanınızda getiriniz.
1. Yedigöllerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinizi kendiniz yapacaksınız Kulüp olarak sizlere SICAK SU YU BİZLER HAZIRLAYACAĞIZ. Bu nedenle içeçğiniz nesneleri sizler getirmelisiniz. Kullanmak istediğiniz kişisel içeceklerinizi yanınızda getiriniz lütfen ( Kişisel giderler ortak kullanım dışında olacaktır. )
2. Öğlen yemek zamanı doğada olacağımızdan öğlen yemek yapılmayacaktır. Katılımcılar öğlen yemekleri için gerekli hazırlıklarını yapmalarını öneririz. PROĞRAM
26 Ekim 2018 ( Cuma ) 20 00 İzmir den ayrılış.
27 Ekim 2018 2017 ( Cumartesi ) Yedigöllere varış ve kampın kurulması. Yedigöllere varıp çadırlarımızı kuracağız öğlen yemek zamanına kadar serbest zaman : Öğlenleyin sıcak suyumuz ve sıcak içeçeklerimiz hazır olacak : Çay -Nescafe - Sütlü salep Öğlen yemeğinden sonra :Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl ve çevre gezintisi yapılacak.
28 Ekim 2018 ( Pazar )
Kaplan kaya sırt hattına çıkılıp Kamp alanına kadar yürünecek. Yol üzerinde Anıt Ağaç yürüyüşü ve Kapankaya Seyir Terası'nda manzara seyri için küçük molalarımız var. Kaplankaya sırt hattından yüreyerek kampımıza ulaşıyoruz( 5 Saat.Katılmak kişilerin isteğine bağlı ) . Akşam yemeğinin ardından kamp ateşi etrafında sohbetlerimiz devam edecek.
29 Ekim 2018 ( Pazartesi ) Sabah erken kampımızı toplayıp Yedigöller'den ayrılıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Abant gölünü gezip İzmir'e doğru geze geze yola çıkıyoruz.
ÜCRET :
Üyeler : 160 Tl. Misafirler : 180 Tl.
KAPARO : 50 Tl. Kaparo alınmadan kayıt kesinlikle yapılmayacaktır.
NOT : ARAÇTA OTURMA SIRASI KAPORA VERME ÖNCELİĞİNE BAĞLIDIR. Kapora. Aşağıdaki Banka şubesine :
İş bankası karşıyaka şubesi. Mustafa ARIS 3470 2194629 Hesaba yatırılabilinir. İban : TR. 42 0006 4000 0013 47021946 29
Yatırıldıktan sonra 0 542 8334736 numaralı telefona bilgi verilmelidir. Kaç kişi adına .İsimleri iletişim telefonları .
Fiyata Dahil Olanlar .
: Ulaşım, .: Rehberlik, 2Gece Yedigöller'de konaklama .: Milli parklara giriş ücretleri .: Program dahilindeki tüm çevre gezileri .: Zorunlu seyahat sigortası --Kuruyemiş -Tatlı- -
Hurma Fiyata Dahil Olmayanlar .:
Belirtilenler dışındaki yemekler .: Akşam yemeklerindeki içecekler .: Ekstralar, her türlü kişisel harcama .:
Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı geliniz. .: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil vb. ..: Ayakkabılarınız çamurlanabilir. Tedbirli olun. .: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) .: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz) .: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur .: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) .: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın .: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz .: Varsa ilaçlarınız ve vitamin, güneş kremi, nemlendirici .: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil NOT : Çadır ihtiyacı olanlar 25-26 Ekim 19 00-21 00 saatleri arasında kulüpten alabilirler : Çadır Ücreti ; 2 Günlük 20 Tl.
Uyku tulumunuz lütfen iyi olsun .
Saygı ve sevgilerimizle
Mustafa ARIS
Kulüp Başkanı
Etkinlik Rehberi. 0 542 8334736
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
280 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın