• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                                                 DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

17-18 KASIM 2018 KÜTAHYA MURAT DAĞI GÖKOLUK KAMPI BİLDİRİMİ
KÜTAHYA MURAT DAĞI GÖKOLUK KAMPI BİLDİRİMİ
Sevgili Doruklular
İnsana Saygı Doğaya Saygı
sloğanıyla yola çıkan kulübümüz 17-18 Kasım 2018 tarihinde Muhteşem bir etkinliğe daha gidiyoruz.
17 Kasım 2018 tarihinde 24 00 da ilk duraklarından hareket edecek araçlarımız ; İzmir- Uşak –Gediz yolu ile murat dağına gidecektir. Sonbaharın tüm güzelliğini yaşayacağımız murat dağı Kayak merkezi’nde Gökoluk yaylasında kampımızı kuracağız. İsteyen çadırda kalacak isteyen Bungalov’da.
İzmir e 300 Km. uzaklıkta olan Murat dağı muhteşem görselliğiyle bizlere doğa şöleni sunacaktır.
Kütahya ilimizin en yüksek dağı olan Murat Dağı(2312 Metre) yamaçlarında birçok kaplıca bulunmaktadır. 1987 yıllında burası termal turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. Kaplıca dışında harika bitki türleri ve yeşilliği göz kamaştırmaktadır. Burada iki farklı hamam bulunur Bu hamamlar Germiyanoğulları tarafında inşa edilmiştir.
Bu kaplıcalarda başta cilt hastalıkları olmak üzere birçok derde deva olmaktadır. Buraya her yıl çok sayıda ziyaretçi gelmektedir.
Sabah Kamp alanına varıp çadırlarımızı kurduktan sonra öğle ne kadar serbest zaman vereceğiz. Öğlenden sonra yürüyerek murat dağının 2312 metre yüksekliğinde olan ana zirvesine çıkacağız. Burada vereceğimiz dinlenme molasından sonra yürüyerek kampımıza ulaşacağız.
Gidiş ve dönüş : 8 Km.
Çokkolay bir parkur.
Akşam kamp ateşinin kenarında doğadaki canlıları rahatsız etmeden mitolojik hikayelerle zaman geçireceğiz. Sıcak su ve Sıcak içecekler kulübün ikramı olacaktır.
18 Kasım 2018 . Pazar :
Sabah kahvaltıdan sonra eşyalarımızı aracımıza yükledikten sonra Muhteşem bir çam ve değişik ağaçların özgürce büyüdüğü muhteşem bir ormanın içinden yürüyerek Murat Dağı Termal tesislerine gideceğiz. Burada 3 saat termalde yıkandıktan sonra Aracımızla İzmir’e doğru hareket edeceğiz. Yolda akşam yemeği molasından sonra saat 22 00’da son yolcumuzuda evine uğurladıktan sonra etkinliği bitireceğiz.
Murat Dağı Kaplıcaları Nerede?
Murat Dağı Kaplıcaları, Kütahya ilinin Gediz ilçe sınırlarında bulunur. Burada bulunan Murat Dağın Batı yamacında yer alır. Ormanlık alanda bulanan kaplıca, Kütahya il merkezine 124 km, Gediz ilçesine 30 km uzaklıktadır. Murat Dağı Kaplıcalarında konaklama imkanı mevcuttur. Burada 140 yatak kapasiteli, 80 odalı 35 apart daire bulunur. Ayrıca 2 Hamamı, 1 adet açık havuz, 1 kafeterya, restoran, ve büyük bir piknik alanı da mevcuttur.
ÜCRET : Üyeler 130Tl.
Misafirler 140 Tl.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR :
Rehberlik ve Ulaşım. Çadır Konaklama Ücreti : Milli Parka giriş. Kuruyemiş. 100 Gr. Sıcak Su ve çay :
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR :
Bungalov veya otel Ücreti Acıklanacak ) Her türlü yiyecek ve kişisel içecekler.
NOT : Kulüpten çadır temin edilir : 20 Tl.
Kaparo : 50 Tl. kaparo alınmadan kesinlikle kayıt yapılmayacaktır. Araçta oturma sırası kaparo verme önceliğine bağlıdır.
Her türlü iletişim için :
Mustafa ARIS 0 542 8334736
Hüseyin ÜN
Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı
0 532 3603175
Saygı ve Sevgilerimizle.
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
118 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın