• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

2019 Yılı Avusturya : Kültur-Doğa -Dağ gezisi bilgilendirmesi.
DORUKLARDAN 2019 YILI AVUSTURYA GEZİSİ BİLGİLENDİRMESİ Sevgili Doruklular
Kulübümüzün her yıl geleneksel olarak yaptığı Yurt dışı ;Kültür-Doğa –Tırmanış gezimizi 2019 Yılı’nda Alp dağlarının tam ortasında bulunan Avusturya Fliess’e gideceğiz. Fliess 2018 Yılında Avrupa’nın en güzel ve en temiz beldesi seçildi. Muhteşem bir doğa ve güzellik.
KONAKLAMA :
Fliess te bulunan Hotel Avrupa'da konaklayacağız. İki kişilik odalarda Kişi bası günlük 30 Euro Buna muhteşem bir sabah kahvaltı ‘da dahil. Odalarda akşam yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak ( İçinde her türlü mutfak malzemesi –Fırın –Buzdolabı ) ve size ait banyo ve tuvalet var. İsterseniz yemeğinizi otelimizin yanında bulunan restoranda da yiyebilirsiniz.
ÜCRET : Konaklama yapacağınız Otele kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Ön ödeme için otele kişibası 100 Euro ödeyeceğiz. Bu nedenle gelmeyi kabul eden herkes 100 Euro kaparo verecektir.
ÜCRET DAHİL OLANLAR :
Ön çalışma –Tercümanlık –Vize için resmi yazışmalar –Vize için İngilizce gidiş nedeni mektubu. Rehberlik – Araç kiralama çalışması –Uçakbileti çalışması ( UÇAK BİLETİ SATIŞA SUNULDU ALABİLİRSİNİZ)
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR :
Konaklama ücreti – Akşam yemekleri ( Türkiye den malzeme götürüp kendi yemeğinizi yapabilirsiniz böylece çok ucuza gelmiş olur. ) Araç kiralama ücreti ve yakıt ücreti ( Arac kullananlar tarafından ortak ödenecek ) Milli parklar giriş ücreti ( Kişiye bağlı isterse girmeyebilir ) Kulübümüz ; Vize için ön yazıyı ve vize için gerekli ön çalışmayı yapacaktır( Yeşil pasaportlular hariç )
NOT : Avusturya vizesi için ödeme yapılmaktadır ( Yeşil pasaportlular hariç. ) Kulübümüze ; Rehberlik ve diğer çalışmalar için Katılımcılar ; Üyelerden 60 Euro Misafirlerden 75 Euro ödeyecekerdir. Makbuz isteyenlere Kulüp gider makbuzu verecektir.
ULAŞIM :
Münih’e indikten sonra kiralayacağımız araçlar ile gideceğiz. Araç kiralamasını kulüp önceden yapacak sadece aracı kullanacaklar araç bilgisini ve ehliyetini Münih te ibraz edecektir. ( 2018 Yılında İtalya da kiraladığımız araç için ( 369 Euro -9 Günlük ve 140 euro da yakıt gitmişti 5 kişi kişi bası 100 Euro ödemiştik.)
PROĞRAM ; Proğram; Meteorolojik şartlara göre gideceğimiz yerlerin tarihleri değişebilir.
29 Haziran 2019 ( Cumartesi ) İzmir Münih Uçak –Munih Fliees Kiralık araç. Km.
30 Haziran 2019 ( Pazar ) Bu gün Teleferik ile ( Ucretsiz ) Venet manastırına çıkacağız. Buradan yürüyerek. Önce ; Speicherteich Krahberg Gölüne gidip Yürüyerek muhteşem Alp dağları ini izleyerek Waldweiher gölüne gidip oradanda Otelimize ineceğiz.
1 Temmuz 2019 ( Pazartesi ) Araçlarmıza binip İtalya İsviçre sınırında olan SaintMoritz ( Gidiş ve dönüş 320 Km. ) şehrine gideceğiz. Yol muhteşem bir vadinin içinden devam ederk SaintMorizth çıkıyor. Burada Muhteşem gölleri (Sankt Moritzersee -Lago di Champfer ) gezip Çıkilota aldıktan İtalya ya inen vadiyi izleyip sonra akşam Otelimize döneceğiz.
2 Temmuz 2019 : Salı Araçlarımızla Fliess Naturparkhaus Kaunergrat gidip buradan muhteşem dağ köylerini geçip Went vadisine inip Muhtesem köyler,Göller,Selalaeleri geçip Mittelberg gideceğiz. Araçlarımızla geze geze otelimize döneceğiz. Gidiş ve dönüş ) 120 Km. 03 Temmuz 2019 ( Çarşamba ) Bu günümüzü tamamaen kültür gezisine ayıracağız. Araçlarımızla İnssbruck ( Gidiş dönüş 170 Km.) şehrine gideceğiz Muhteşem bir tarihi şehir ( Anlatılamaz yaşamak lazım.)
04 Temmuz 2019 ( Perşembe ) Bu gün yarı kültür yarı doğa gezisi olan Hoch İmst’e gideceğiz Muhteşem kayak merkezi ,Her türlü eğlence var. Dereler –Dağ evleri ( Hut ) İster arabanızla çıkın isterseniz Teleferik ile ( Teleferik Ücretli ) Gidiş ve Dönüş ( 60 Km )
05 Temmuz 2019 ( Cuma ) Arabamızla WildSpitz buzul dağına gideceğiz ( Giriş Ücretli - Teleferikler ücretsiz ) Bir ayağınız italya bir ayağınız Avusturya topaklarına basacak. Kounter Buzullarına gideceğiz ( Buraya girmek kişilerin isteğine bağlı )
06 Temmuz 2019 Bu gün dönüş öncesi olduğundan serbest gün
07 Temmuz 2019 Fliess’ten ayrılıp Münih’e ordanda İstanbul Üzerindenİzmir e döneceğiz.
Saygı ve Sevgilerimizle
Yönetim Kurulu Baskanlığı.
NOT : Ödemeler elden veya bankaya yatıralabilecek.
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
197 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın