• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Gökdere-Kaynaklar Doğa Yürüyüşü 21 Nisan 2019 ( Pazar )

DORUKLARDAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Sevgili DORUKLULAR,
Yüreğinizin Doruklarına Umutsuzlukla tırmanılmaz. İnsana Saygı, Doğaya Saygı sloganıyla yola çıkan kulübümüz, ilkbaharın tüm güzelliğiyle hüküm sürdüğü bu pırıl-pırıl günlerde, muhteşem doğanın içinde, İzmir ve çevresinin eşsiz doğa güzelliğini keşfetmek, muhteşem bir parkurda dağ pınarlarının nazlı nazlı aktığı, derelerin şelaleler yaparak vadilerin içinde kaybolduğu bir parkurda yürümek isterseniz Doruk Dağcılık Sizinledir.

ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Kulübümüzün 2019 yılı planlı Doğa Yürüyüşünden olan ve 21 Nisan 2019 ( Pazar ) tarihinde yapacağımız Gökdere kanyonu - Kaynaklar - Nif Dağı doğa Yürüyüşü bilgilendirmesi aşağıdadır.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
👉TDF Dağcılık Kulüpleri Centilmenlik Protokolü ile alınmış kararlar gereği yürüyüşümüze daha önce katılmış olsa da, üye olmadan misafir olarak katılanlar aşağıdaki linki tıklayarak, bilgilerini BİR KEREYE MAHSUS doldurmalıdır. (Daha önce bu formu doldurmuş olanların yeniden doldurmasına gerek yoktur) Belgeleri incelemek isteyenler www.dorukdagcilik.org web sitemizden bulabilirler.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİMİZE İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN BAŞVURU FORMU LİNKİ : https://goo.gl/forms/VsL9o3wThiaR4qeL2 
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Karşıyaka ve Buca’ dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra 08:05’ de hareket edecektir. Yol güzergahı : Konak - Bornova – Ege Üniveritesi Kampüs kavşağı. Buradaki kahvaltı molasından sonra çevre yolu üzerinden Gökdere köyüne gidilecek “A” ve “B” grupları ayrılarak yürüyüşe başlayacaklardır.

👉A GRUBU
Rehber : Naci TÜRE 0 532 600 5911

Gökdere’ den başlayacak olan yürüyüşümüz muhteşem bir vadiden ve dağ pınarlarının kenarından yürüyerek Pernunce gediği, Çakalbağ Gediği, Sivrikaya Geçidi, Kale Kayası, Çadırkavak Kanyonunu birbirinden ayıran muhteşem bir güzelliğe sahip Gökdere, Yalnız çam gediğinde öğlen yemek molası vereceğiz. Yemek molasından sonra Kesmelikbaşı, Kırkoluk Pınarı, Biley Pınarı, Uzun Ali Mezarı, Gürlek Kapıtaşı, Peynirlitaş Gediği, Gürlek Deresi yolu ile Kaynaklar Köyü’ ne varacağız.  
👉Yürüyüş mesafesi : 11 Km.
👉Parkur özelliği : Kolay parkur


👉B GRUBU:
Rehber: Ali CAN 0532 772 3381
Gökdere’ den başlayacak olan yürüyüşümüz muhteşem bir vadiden ve dağ pınarlarının kenarından yürüyerek Pernunce gediği, Çakalbağ Gediği, Sivrikaya Geçidi, Kale Kayası, Nif gediğine varıp öğlen yemek molası verdikten sonra Alaçam Tepesi yolu ile Ovacık Sırtı, Kesmelikbaşı, Kırkoluk Pınarı, Biley Pınarı, Uzun Ali Mezarı, Gürlek Kapıtaşı, Peynirlitaş Gediği, Gürlek Deresi yolu ile Kaynaklar Köyü’ ne varacağız. 

👉Yürüyüş mesafesi : 22 Km.
👉Parkur özelliği : İnişli Çıkışlı orta zorlukta parkur.

👉UYARI! AYAKKABINIZ “B” GRUBU İÇİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÜCRET
Ulaşım + rehberlik
Üyeler : 30 ₺.
Misafirler : 33 ₺ (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)

👉ARAÇ PLANLAMASI
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları;

👉KARŞIYAKA BÖLGESİ
Araç Kaptanı : Kaya KESKİN 0 539 914 3450
Araç takip yolu; Egekent Çıkışı 06:50, Çiğli hükümet konağı önü 06:55 - Anadolu caddesinden Girne caddesi girişi (Mc Donalds önü) 07:05, Eski Lunapark karşısı - Migros karşısı – Nergiz İzban yol kesişimi - Atakent Lisesi (Telefon ile bilgi veriniz..!) - Bostanlı Camisi önü (İsmail SİVRİ Sk. Köşesi) - Bostanlı vapur iskelesi - Yunuslar - Nikah sarayı önü - Karşıyaka vapur iskelesi önü 07:30 - Alaybey otobüs durakları - Bayraklı üst geçit 07:40 – Sevinç Pastanesi önü 07:50 - Konak Viyadük altı 08:05.

👉BORNOVA BÖLGESİ; Araçlar Konak Viyadük altından 08:05’ de hareket ettikten sonra toplanacaktır. Güzergah; Çamkıran - Kadındünyası karşısı - Bornova öğretmen evi karşısı - Migros önü - Bornova Hükümet konağı önü – Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü

👉ÜÇKUYULAR BÖLGESİ
Araç Kaptanı : Sezai bey 0 553 353 1846
Araç Takip Yolu: Buca; Heykel 07:15 - Belediye karşısı - Menderes Cad. - Shell benzin istasyon önü - NATO Karargahı girişi karşısı - Üçyol Metro önü 07:30 - İnönü cad. - Askeri Hastane önü - Türk Koleji önü - Amerikan Koleji önü - Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü 07:45 - Mithat Paşa caddesi - Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı - Göztepe Köprüsü önü - Mustafa Kemal sahil bulvarı, Konak viyadük altı 08:05

👉ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08:05 <<


👉YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;

👉1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.

👉2. Sabah kahvaltılığınız,

👉3. En az 2 litre su,

👉4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )

👉5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,

👉6. Öğlen yemeğiniz,

👉7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÖNEMLİ NOT : YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

Saygılarımızla
Bilal GÜLER 
0537 279 6158
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 
Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı

  
142 kez okundu