• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Zeytinler-Kaya Kilise Doğa Yürüyüşü 28 Nisan 2019 ( PAZAR)

DORUKLARDAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLGİLENDİRMESİ
👉Doğaya Saygı gösteren, İnsana da saygı gösterir; sloganıyla yola çıkan kulübümüz, İzmir ve çevresinin eşsiz doğasını keşfetmek isterseniz sizinledir.
Kulübümüzün 28 Nisan 2019 ( Pazar ) tarihinde Çeşme Yarımadasının tam ortasında olan ve Ege Denizi ile İzmir Körfezini birbirinden ayıran, Uzunkuyu ile Yağcılar köyleri arasında kalan muhteşem bir bölgede olacağız. Antik dönemde kurulmuş, bu gün sadece kalıntıları kalan Söğüt Köyü, Tatar Köyü, Meryem Ana Kaya kilisesini içinde barındıran bölgede yürüyeceğiz.

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
👉TDF Dağcılık Kulüpleri Centilmenlik Protokolü ile alınmış kararlar gereği yürüyüşümüze daha önce katılmış olsa da, üye olmadan misafir olarak katılanlar aşağıdaki linki tıklayarak, bilgilerini BİR KEREYE MAHSUS doldurmalıdır. (Daha önce bu formu doldurmuş olanların yeniden doldurmasına gerek yoktur)

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİMİZE İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN BAŞVURU FORMU LİNKİ : https://goo.gl/forms/VsL9o3wThiaR4qeL2 
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

👉 ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Karşıyaka ve Buca’ dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra 08:05’ de hareket edecektir. Yol güzergahı : Konak - Sahil yolu - Çeşme otobanı, Urla‘ da kahvaltı molası vereceğiz. Kahvaltıdan sonra aracımıza binip Uzunkuyu’ dan Zeytinler yolu ile otabanın altından geçip “B” grubunu indirdikten sonra Tatar Köprüsü’ nde aracımızdan ineceğiz. “A” grubu ile sabah sporu yapıp yürüyüşümüze başlayacağız.

👉 A GRUBU :
Rehber: Naci TÜRE  0532 600 5911
Tatar Köprüsü - Taşçukur deresi – Koparan gediği – Koparan Yaylası yolu ile Eski Söğüt Köyü Meryem Ana Kaya kilisesine gidip öğlen yemek molası vereceğiz. Yemek molasından sonra ; Söğüt Deresini takip ederek Tatar Köyüne inip yürüyüşümüzü bitireceğiz. Araçlarımıza binip Zeytinlerde çaylarımızı içip evlerimize döneceğiz.

👉Yürüyüş mesafesi : 13 Km.
👉Parkur özelliği : Kolay parkur

👉 B GRUBU:
Rehber: Gökhan DURSUN 0555 545 4727
Zeytinler Köprüsünden başlayacak olan yürüyüşümüz : Dümbüldek Tepe – Ulaştıran kanyonu girişi, Taşçukur kuyular- Taşçukur deresi – Koparan gediği – Koparan Yaylası – Değirmen Tepe – İncirli Dere yolu ile Meryem Ana Kaya kilisesine gidip, öğlen yemek molası vereceğiz. Yemek molasından sonra ; Eski Söğüt Köyü – Koparan Tepesi – Taşçukur Tepesi – Zeytinlerde yürüyüşümüzü bitireceğiz. Çaylarımızı içip evlerimize döneceğiz.

👉Yürüyüş mesafesi : 22 Km.
👉Parkur özelliği : İnişli-yokuşlu orta zorlukta parkur.

 

👉UYARI! AYAKKABINIZ “B” GRUBU İÇİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÜCRET
Ulaşım + rehberlik
Üyeler : 37 ₺.
Misafirler : 40 ₺ (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)

👉ARAÇ PLANLAMASI
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları;

👉BUCA VE ÜÇKUYULAR BÖLGESİ;
Araç Kaptanı : Sezai bey 0 553 353 1846
Araç Takip Yolu: Buca; Heykel 07:15 - Belediye karşısı - Menderes Cad. - Shell benzin istasyon önü - NATO Karargahı girişi karşısı - Üçyol Metro önü 07:30 - İnönü cad. - Askeri Hastane önü - Türk Koleji önü - Amerikan Koleji önü - Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü 07:45 - Mithat Paşa caddesi - Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı - Göztepe Köprüsü önü - Mustafa Kemal sahil bulvarı, Konak viyadük altı 08:05

 

👉KARŞIYAKA – BORNOVA BÖLGESİ :
Araç Kaptanı : Kaya KESKİN 0 539 914 3450
Araç takip yolu; Egekent Çıkışı 06:50, Çiğli hükümet konağı önü 06:55 - Anadolu caddesinden Girne caddesi girişi (Mc Donalds önü) 07:05, Lunapark karşısı - Migros karşısı - Tantanlar - Bostanlı Camisi önü (İsmail SİVRİ Sk. Köşesi) - Bostanlı vapur iskelesi - Yunuslar - Nikah sarayı önü - Karşıyaka vapur iskelesi önü 07:20 - Alaybey otobüs durakları - Bayraklı – Smyrna Meydanı 07:30 - Folkart Tower yakını - Çamkıran - Kadındünyası karşısı - Bornova öğretmen evi karşısı - Migros önü 07:40 - Bornova Hükümet konağı önü 07:45 – Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü 07:50 - Fuar 9 Eylül kapısı önü - Konak Viyadük altı 08:05.

👉ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08:05 <<

👉YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;

👉1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.

👉2. Sabah kahvaltılığınız,

👉3. En az 2 litre su,

👉4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )

👉5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,

👉6. Öğlen yemeğiniz,

👉7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÖNEMLİ NOT : YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

Saygılarımızla
Bilal GÜLER 
0537 279 6158
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 
Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı

  
96 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın