• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Su Uçan Şelalesi 19 Mayıs 2019 (PAZAR)

İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI SLOGANIYLA YOLA ÇIKAN;  BİLGİ, TECRÜBE, TEKNOLOJİ VE SEVGİYLE KUCAKLAŞTIĞI DORUKLARA HOŞ GELDİNİZ…

Sevgili Doruklar,
2019 Yılının doğa yürüyüşünden olan Su uçan şelalesi 19 Mayıs 2019 ( Pazar) gününde yapılacaktır. Çünkü bu önemli günde ve mevsimde, Su Uçanda Şelalesinde İbrişim deresi dolu-dolu akmaktadır. Gençlik ve Spor Bayramımızı orada iple iniş yaparak, bayrak açarak kutlayacağız…

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
👉TDF Dağcılık Kulüpleri Centilmenlik Protokolü ile alınmış kararlar gereği yürüyüşümüze daha önce katılmış olsa da, üye olmadan misafir olarak katılanlar aşağıdaki linki tıklayarak, bilgilerini BİR KEREYE MAHSUS doldurmalıdır. (Daha önce bu formu doldurmuş olanların yeniden doldurmasına gerek yoktur) Belgeleri incelemek isteyenler www.dorukdagcilik.org web sitemizden bulabilirler.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİMİZE İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN BAŞVURU FORMU LİNKİ : https://goo.gl/forms/VsL9o3wThiaR4qeL2 
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

👉 19 Mayıs 2019 ( Pazar) tarihinde güzel İzmir' in Kuzey'in de bulunan doğa harikası Su Uçan şelalesine gideceğiz. Tektonik hareketler sonucu oluşan Dumanlı Dağı' ın ( 1091 Mt ) doğusundaki Çukurköy' den doğan İbrim Deresinin üzerinde bulunan ve Kocaburun bölgesindeki Granit blokların suyu önleyip kayalıkların bittiği noktada suyun toprağı aşındırması sonucu oluşan Su Uçan şelalesi 47 metreden dökülmekte. Döküldüğü noktada gölcük meydana getirmektedir. Son 10 metresi negatif olan ve Ege Bölgesinin en yüksek şelalesinden dökülen sular Bozalan Köyünden gelen Karanlık Dere, Türkmen köyünden gelen Bağlar Deresiyle birleştikten sonra Koca Dere ismini almakta Aigai Antik Kenti’ nin önünde Koca Çayla birleşip Güzelhisar Barajına su sağlayan ana kaynaklarından birisidir.

👉ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Karşıyaka-Buca’ dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08:05' de hareket edecektir. Yol güzergahı: Anadolu Caddesi, Serinkuyu, Soğukkuyu, Çiğli, Menemen’ de kahvaltı molası vereceğiz. Güzelhisar - Uzunhasanlar yolu ile Karakuzu Köyüne gidip araçlarımızdan ineceğiz. Köyde “A” ve “B” grupları ayrılacaktır.

👉NOT: Kulübümüzün Dağcılık Kolu Başkanlığı Su Uçan şelalesinde 3 noktada ana emniyet noktası açarak iple iniş ile suyun içine ineceklerdir.
1. Hat sporcularımıza ait olacaktır.
2. HAT İPLE İNİŞ YAPMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN KULLANILACAKTIR. İPLE İNİŞİ TEKNİK PERSONELİMİZ YAPTIRACAKTIR. İple iniş yapmak isteyenler yedek kıyafet getirmelerini tavsiye ederiz. Tayt ve spor ayakkabısı tercih edilmelidir.

👉A GRUBU Rehber: Naci TÜRE 0532 600 5911
Değirmen ağıllarından başlayacak olan yürüyüşümüz; İsteyen suyun içinden isteyen yürüyüş parkurlarından yürüyerek Yayla Mevkii, İbrahim değirmeni - Yazıbelen gediği yolu ile öğlen yemek molası vereceğimiz Su Uçan Şelalesine varacağız. 2,5 saat iple iniş ve piknik molası verdikten sonra; Yassıbelen düzlüğü, Bağlar Deresi - Kocadere yolu ile Kocadere Köprüsüne yürüyüp yürüyüşümüzü bitireceğiz. Karakuzu köyüne gelip çay molası verdikten sonra İzmir' e döneceğiz.
👉Yürüyüş mesafesi : 10 Km.
👉Parkur özelliği : Kolay parkur

👉B GRUBU Rehber: Cevdet ALYILMAZ 0533 303 5698
Karakuzu Köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz, Tembel Kuyusu - Şahin Deresi Kayalığı, Karadere ağılları, Yasıbelen Gediği yolu ile öğlen yemek molası vereceğimiz Su Uçan Şelalesine varacağız. 2,5 saat iple iniş ve piknik molası verdikten sonra; Yassıbelen düzlüğü, Bağlar deresi Kocadere, Kocadere Köprüsü yolu ile Karakuzu köyüne varıp yürüyüşümüzü bitireceğiz. Karakuzu köyünde çay molası verdikten sonra İzmir' e döneceğiz.
👉Yürüyüş mesafesi : 17 Km.
👉Parkur özelliği : İnişli-çıkışlı orta zorlukta parkur

👉UYARI! AYAKKABINIZ “B” GRUBU İÇİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÜCRET
Ulaşım + rehberlik
Üyeler : 40 ₺.
Misafirler : 43 ₺ (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)

👉ARAÇ PLANLAMASI
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları;

👉KARŞIYAKA – BORNOVA BÖLGESİ :
Araç Kaptanı : Kaya KESKİN 0 539 914 3450
Araç takip yolu; Egekent Çıkışı 06:50, Çiğli hükümet konağı önü 06:55 - Anadolu caddesinden Girne caddesi girişi (Mc Donalds önü) 07:05, Lunapark karşısı - Migros karşısı - Tantanlar - Bostanlı Camisi önü (İsmail SİVRİ Sk. Köşesi) - Bostanlı vapur iskelesi - Yunuslar - Nikah sarayı önü - Karşıyaka vapur iskelesi önü 07:20 - Alaybey otobüs durakları - Bayraklı – Smyrna Meydanı 07:30 - Folkart Tower yakını - Çamkıran - Kadındünyası karşısı - Bornova öğretmen evi karşısı - Migros önü 07:40 - Bornova Hükümet konağı önü 07:45 – Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü 07:50 - Fuar 9 Eylül kapısı önü - Konak Viyadük altı 08:05.

👉BUCA VE ÜÇKUYULAR BÖLGESİ;
Araç Kaptanı : Sezai bey 0 553 353 1846
Araç Takip Yolu: Buca; Heykel 07:15 - Belediye karşısı - Menderes Cad. - Shell benzin istasyon önü - NATO Karargahı girişi karşısı - Üçyol Metro önü 07:30 - İnönü cad. - Askeri Hastane önü - Türk Koleji önü - Amerikan Koleji önü - Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü 07:45 - Mithat Paşa caddesi - Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı - Göztepe Köprüsü önü - Mustafa Kemal sahil bulvarı, Konak viyadük altı 08:05

 

👉ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08:05 <<


👉YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;

👉1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.

👉2. Sabah kahvaltılığınız,

👉3. En az 2 litre su,

👉4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )

👉5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,

👉6. Öğlen yemeğiniz,

👉7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÖNEMLİ NOT : YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

Saygılarımızla
Bilal GÜLER 
0537 279 6158
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 
Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı
  
112 kez okundu