• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Fethiye Tekne Turu, Kamp, Rafting Etkinliği ve Yuvarlak Çay

DORUKLARDAN TEKNE GEZİSİ, ÇADIRLI KAMP ve RAFTİNG ETKİNLİĞİ 🛶 BİLGİLENDİRMESİ..!

Sevgili Doruklular,

13-14-15 Temmuz 2019 tarihlerinde yeni bir macera bizleri bekliyor. Huzur dolu Fethiye’ de tekne turu ile başlayacak olan gezimiz, çadırlı kamp ve adrenalin yüklü Dalaman Çayı Raftinginden sonra Yuvarlak Çay gezimiz ile sürdüreceğiz. Bu muhteşem etkinliğimize herkes davetlidir.

 

👉Etkinlik bilgilendirmesi aşağıdaki gibidir;

👉12-13 Temmuz 2019 ( Cuma’ yı Cumartesi’ ye bağlayan gece )

 

Gece saat 01:00' da Konak Viyadük altından yola çıkacağız. Sabah Fethiye’ de kahvaltımızı yaptıktan sonra gezi teknemize geçeceğiz.   

 

Fethiye Körfezi’nin batı ve kuzeybatı yönünde sıralanmış, denizcilerin ve korsanların tapınak şövalyelerinden saklanmak için kullandıkları eşsiz güzellikteki koyları ve adalarını keşfedeceğiniz turumuzda, kendinizi büyülü bir Akdeniz macerasının içinde bulacaksınız. Güzergahımız Akvaryum, Yassıca Adaları, Kaşık Adası, Kızıl Ada, Şövalye Adası, Tavşan Adası, Göcek Adası gibi dünyaya ün salmış adalarımızdan dördünde vereceğimiz 1’ er saatlik molalarımızda yüzebilir, güneşlenebilir, yürüyüş keşfine çıkabilir ve eşsiz güzellikte fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

👉Yemek Menüsü; Mangal’ da günlük taze balık veya tavuk, açık büfe Spaghetti, yeşil salata, meze (ücrete dahildir)

 

👉İçeçekler : Sıcak, soğuk, alkollü ve alkolsüz tüm içecekleri tekne barından satın alabileceksiniz (ücrete dahil değildir).

 

👉Yanınıza almanızı tavsiye ettiklerimiz;

Havlu, mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, deniz terliği veya deniz ayakkabısı.

 

👉Tekne kalkış : 10:30 – Varış: 18:30’ dur.

 

Tekne gezimizden sonra araçlarımıza binerek Rafting etkinliği yapacağımız kamp alanına doğru yola çıkacağız. Geceyi çadırlarımızda geçireceğiz. 14 Temmuz 2019 Pazar günü sabahı Rafting etkinliğimizi yapmak için buluşma noktasına gideceğiz. 

 

👉14 Temmuz 2019 ( Pazar )

 

Belirtilen noktadan transfer işlemi yapıldıktan sonra Rafting bölgesine varılır ve kahvaltıya oturulur. Kahvaltıda peynir, zeytin, domates, salatalık, reçel ve tereyağı mevcuttur. İsteyen misafirlerimiz dilediği kadar çay ya da kahve alabilir. Kahvaltı esnasında müşterilerimiz sigorta formlarını imzalarlar. Bu formun amacı turda olabilecek sağlık koşullarından kaynaklı aksilikleri engellemektir. Turumuza daha önce kalp rahatsızlığı geçirmiş kişiler, hamileler, astım rahatsızlıkları olanlar ve kol ya da bacaklarında platin takılı olanlar katılamazlar. Kahvaltı sonrası malzemelerimiz misafirlerimiz tarafından alınır. Can yeleği, Kask ve Kürek bedenlerine göre seçilip kendilerine verilir.  

 

O esnada yan tarafta ise ikinci transfer araçlarına botlar yüklenir ve oldukça heyecanlı, dağların arasından manzaralı ikinci transferimiz baslar. Misafirlerimiz yanlarına sadece güneş kremi gibi su geçirmez çantalarımıza sığacak küçük şeyler alabilirler. Nehirde elektronik eşya kullanma gibi imkânları olmadığından kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu veya bunun gibi elektronik aletleri almamalıdırlar.

 

İkinci  transfer bitimi nehre giriş noktamız olan baş R3 - R4 parkurunun başına gelinir ve Türkçe, İngilizce olmak üzere geniş bir bilgi verilir. Herkese nehirde neler yapmaları gerektiği konularına değinilir. Daha sonra raftlar birer, birer R3 - R4 parkurunun heyecanını yaşamak için suya bırakılır. 9 km uzunlukta olan bu parkur oldukça  eğlenceli, adrenalini yüksek, dağların arasında çam ormanları ile bezeli, 8 adet büyük ve zevkli düşüş noktası olan Dalaman Çayının rafting parkurudur. Nehirde yaklaşık yüzme molaları dahil 3 saat arası kalınır ve ortalama 14:45 gibi bitiş noktasına  gelinir.

 

Bu noktada bizi tekrar başlama noktasına götüren araçlar karşılar ve 20 dakika sürecek olan Akköprü ( Demirli Köyü’ ne ) hareket edilir. İsteyen duş alır üstünü değiştirir isteyen biraz olsun günün  yorgunluğunu atar. Ardından öğle yemeği servisimiz başlar. Öğle yemeğinde içilen içecekler ekstradır. Yemek esnasında o günkü turun video çekimi gösterilir ve dileyen misafirlerimiz güzel bir rafting gününün anısı olarak sipariş verebilir ve anında DVD olarak yada fotoğraf CD’ si olarak temin edebilecekisiniz. Dinlenme ve yemeğimizden sonra kamp alanımıza hareket edeceğiz. Geceyi kamp alanımızda geçireceğiz.

 

👇Lütfen Rafting Tur Programını dikkatlice okuyunuz👇

 

R3 - R4 Rafting Parkuru Programı; 

 

 • 09:30 Akköprü ( Demirli Köyüne ) varış,
 • 09:40 Köy Kahvaltısı, Rafting hakkında bilgilendirme, sigorta kağıtlarının imzalanması, malzeme dağıtımı,
 • 10:45 Rafting alanına hareket,
 • 11:30 Rafting alanına varış, bot dağılımı, güvenlik bilgilendirmesi,
 • 12:00 Rafting başlangıcı,
 • 14:30 - 14:45 Rafting bitişi,
 • 15:30 Akköprü ( Demirli Köyüne' ne ) varış, öğle yemeği, fotoğraf ve video görüntülerinin izlenmesi,
 • 16:30 - 17:00 Kamp alanımıza hareket,

 

Fiyata dahil olan hizmetler;

 • Nehre giriş noktasına kadar olan transfer,
 • Rehberlik,
 • Ferdi kaza sigortası,
 • Kahvaltı,
 • Öğle yemeği,
 • Rafting Malzemeleri,
 • Rafting etkinliği Fotoğraf + Video DVD

 

👉Önemli Notlar ve yanınızda olması gerekenler;

 • Koruyucu güneş kremi  +30  faktör
 • Havlu
 • İkinci bir kıyafet
 • Deniz ayakkabısı yoksa sandalet oda yoksa spor ayakkabı,
 • Kulübümüzden çadır kiralamak günlük 30₺’ dir.

 

👉15 Temmuz 2019 ( Pazartesi )

 

Sabah saat 09:30' da kahvaltımızı yapıp çadırlarımızı topladıktan sonra Yuvarlak Çay’ a doğru yola çıkacağız. Yuvarlak Çay’ ın harika doğasında zaman geçirip isteğe bağlı kısa bir doğa yürüyüşü yaptıktan sonra saat 15:00 gibi İzmir’ e doğru yola çıkacağız.

👉ÜCRET
Ulaşım + rehberlik + rafting etkinliği + kamp alanı
Üyeler : 425 ₺.
Misafirler : 430 ₺ ( Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz )
👉Ücretin tamamı Garanti Bankası IBAN- TR31 0006 2000 0920 0006 2976 22 numaralı hesaba gönderilmesi gerekmektedir.

 

👉Ücrete dahil olanlar: Ulaşım, Fethiye tekne turu, teknede öğlen yemeği, 2 gece çadır kamp yeri, Rafting etkinliği, Rafting etkinliği sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği, Rafting etkinliği fotoğraf ve videosu.

 

👉Faaliyetimiz 1618 sayılı; Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) belge no: A-10400, İzmir Lotus Travel tarafından yapılmaktadır.

 

👉Ulaşım Bilgileri:

👉12-13 Temmuz 2019 Cuma’ yı Cumartesi’ ye bağlayan gece 01:00’ da Konak Viyadük altından araçlarımız hareket edecektir.

 

👉 Bilgi ve kayıt için: Özkan ASLAN 0 532 645 7596 / Arzu ÖZKAN 0530 665 3548 / Bilal GÜLER 0537 279 6158 (Son başvuru 10 Temmuz 2019 17:30’ dur)

 

Saygılarımızla,

Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

www.dorukdagcilik.org

  
270 kez okundu