• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Şirince Doğa ve Kültür Gezisi Bildirimi 27 Ekim 2019 (Pazar)

👉DORUKLARDAN ŞİRİNCE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE GEZİSİ
İnsana Saygı, Doğaya Saygı; sloganıyla yola çıkan kulübümüz, İzmir çevresinin eşsiz doğasını ve güzelliklerini keşfetmek için sizinledir. Kulübümüzün 2019 Yılı planlı Doğa Yürüyüşü ve gezilerinden olan Şirince Doğa Yürüyüşü ve Gezisi 27 Ekim 2019 ( Pazar ) günü yapılacaktır.

👉ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ

Karşıyaka (Karşıyaka/Bornova) ve Buca (Buca/Üçkuyular)' dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra 08:05’ de hareket edecektir. Yol güzergahı : Konak-Varyant-Üçyol-Karabağlar-Gaziemir yolu ile Ayrancılar’ da kahvaltı molası vereceğiz. Kahvaltıdan sonra araçlarımıza binip; “B” Grubunu yürüyüşe başlayacağı Belevi Özel İdare Fidanlığında indirip, Şirince’ ye “A” Grubunun yürüyüşe başlayacağı noktaya gideceğiz. Araçlarımızın Şirince' den geri dönüş saati 17:00' dır.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< 

👉TDF Dağcılık Kulüpleri Centilmenlik Protokolü ile alınmış kararlar gereği yürüyüşümüze daha önce katılmış olsa da, üye olmadan misafir olarak katılanlar aşağıdaki linki tıklayarak, bilgilerini BİR KEREYE MAHSUS doldurmalıdır. Ayrıca “Spor Bilgi Kartı” ve “Aday Üyelik Başvuru Formu” çıktı alınarak, eksiksiz doldurulup kulüp görevlisine yürüyüşten önce teslim edilmelidir (Daha önce bu formları doldurmuş olanların yeniden doldurmasına gerek yoktur) Belgeleri incelemek ve çıktı almak isteyenler www.dorukdagcilik.org web sitemizden, “Doğa Yürüyüşleri Belgeler”  sekmesinden bulabilirler.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİMİZE İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN DİJİTAL KAYIT FORMU LİNKİ : https://goo.gl/forms/VsL9o3wThiaR4qeL2

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< 

👉A GRUBU
Rehber : Naci TÜRE 0 532 600 5911

Şirince' den başlayacak olan yürüyüşümüz Sinekli tepe üzerinden muhteşem orman içi parkurlardan yürüyüp tekrar Şirince ( 13:00 -14:00 arası )’ ye ineceğiz. Köye inip öğlen yemeğimizi yiyip eğlenceye devam edeceğiz.

👉Şirince’ye indikten sonra Nesin Matematik Köyü’ ne İSTEYENLER ile yürünüp köy gezildikten sonra Nişanyan Kaya Mezarlarına gidip fotoğraf çekilip 16:00’ da köye ineceğiz.
👉Yürüyüş mesafesi : 8 Km. Nesin Matematik Köyü için + 3Km
👉Parkur özelliği : Kolay parkur

 

👉B GRUBU:
Rehber: Ali CAN 0532 7723381
Belevi' den başlayacak olan yürüyüşümüz Belevi Gediği - Değirmen Deresi yolu ile Nişanyan kaya mezarları, Nesin Matematik Köyü yolu ile Şirince Köyüne varıp yürüyüşümüzü bitireceğiz.
👉Yürüyüş mesafesi : 15 Km.
👉Parkur özelliği : İnişli Çıkışlı orta zorlukta parkur.

👉ÜCRET
Ulaşım + rehberlik
Üyeler : 40 ₺.
Misafirler : 43 ₺ (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)

👉ARAÇ PLANLAMASI
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları;

👉KARŞIYAKA BÖLGESİ

Araç Kaptanı : Kaya KESKİN 0 539 914 3450

Araç takip yolu; Egekent Çıkışı 06:50, Çiğli hükümet konağı önü 06:55 - Anadolu caddesinden Girne caddesi girişi (Mc Donalds önü) 07:05, Lunapark karşısı - Migros karşısı - Tantanlar - Bostanlı Camisi önü (İsmail SİVRİ Sk. Köşesi) - Bostanlı vapur iskelesi - Yunuslar - Nikah sarayı önü - Karşıyaka vapur iskelesi önü 07:20 - Alaybey otobüs durakları - Bayraklı – Smyrna Meydanı 07:30 - Folkart Tower yakını - Çamkıran - Kadındünyası karşısı - Bornova öğretmen evi karşısı - Migros önü 07:40 - Bornova Hükümet konağı önü 07:45 – Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü 07:50 - Fuar 9 Eylül kapısı önü - Konak Viyadük altı 08:05.

👉BUCA VE ÜÇKUYULAR BÖLGESİ;

Araç Kaptanı : Sezai bey 0 553 353 1846

Araç Takip Yolu: Buca; Heykel 07:15 - Belediye karşısı - Menderes Cad. - Shell benzin istasyon önü - NATO Karargahı girişi karşısı - Üçyol Metro önü 07:30 - İnönü cad. - Askeri Hastane önü - Türk Koleji önü - Amerikan Koleji önü - Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü 07:45 - Mithat Paşa caddesi - Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı - Göztepe Köprüsü önü - Mustafa Kemal sahil bulvarı, Konak Viyadük altı 08:05


👉ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08:05 <<
👉Konum: https://goo.gl/maps/Ay6hs73e1AY52XkYA

👉YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;
👉1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.
👉2. Sabah kahvaltılığınız,
👉3. En az 2 litre su,
👉4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )
👉5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,
👉6. Öğlen yemeğiniz,
👉7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÖNEMLİ NOT - 1 : Doğa yürüyüşümüze köpekleriniz ile katılabilmeniz için köpeğinizin kucakta taşınabilecek büyüklükte olması ve 9-12 km doğada yürüyebilme kapasitesi (veterinere başvurulmalı) olması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin yürüyemediği durumda kucağınızda taşımak zorunda kalabilirsiniz..! Köpeğiniz için çantanızda mama ve su ek olarak mutlaka almalısınız..! Köpeğinizin tasmasını da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Daha büyük boy köpeğe sahip olanlar kendi araçları ile yürüyüşümüzün başladığı yerden katılabilirler.

👉ÖNEMLİ NOT - 2 : YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

Saygılarımızla,

Gürkan VURAL

0555 565 81 96

Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı

 

  
171 kez okundu