• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Turgut-İhsaniye-Urla/Kekliktepe Doğa Yürüyüşü 03 Kasım 2019 Pazar

DORUKLARDAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLGİLENDİRMESİ

Sevgili Doruklular, bu hafta doğa yürüyüşümüzü 03 Kasım 2019 (Pazar) tarihinde İzmir' in Güneybatısında bulunan ve İyon Yolu yürüyüş rotalarının bir kısmını oluşturan, antik dönemde yapılan şehirlere granit taş sağlayan ve muhteşem bir doğa güzelliğine sahip olan Turgut Köyü İle Urla-Keklik Tepe arasında kalan bölgede yapacağız.

 

ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ

Karşıyaka (Karşıyaka/Bornova) ve Buca (Buca/Üçkuyular)' dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra 08:05’ de hareket edecektir. Yol güzergahı : Konak - Narlıdere - Güzelbahçe' de kahvaltı molası vereceğiz. Kahvaltıdan sonra araçlarımıza binip Seferihisar yolundan gidip “B” grubunun yürüyüşe başlayacakları Turgut köyünde indirdikten sonra, “A” grubunun yürüyüşe başlayacağı İhsaniye Köyü’ ne gidip yürüyüşe başlayacağız.

 

A GRUBU :

Rehber: Naci TÜRE  0532 600 5911

İhsaniye Köyü’ n den başlayacak olan yürüyüşümüz, Balıklı Deresini takip ederek Yenisu Mevkisi ile öğlen yemek molası vereceğimiz Ovacık Köyü’ ne varacağız. Daha sonra Yellice Gediği, Peynirci Dağı Tepesinin Kuzeyinden, manzara eşliğinde Urla-Keklik Tepeden bizleri bekleyen araçlarımıza binip, Kalabağa geçip çaylarımızı içeceğiz ve evlerimize dönüşe geçeceğiz.

Yürüyüş mesafesi : 12 Km.

Parkur özelliği : Kolay parkur

 

B GRUBU:

Rehber : Cevdet ALYILMAZ 0533 303 5698

Turgut Köyü’ n den başlayacak olan yürüyüşümüz, Çukur Tepe, Kermiç Tepesi, Hacıhasan Tepesi ile İhsaniye köyü üzerinden Balıklı Deresiyle öğlen molası vereceğimiz Ovacık Köyüne varacağız. Mola sonrasında Yellice Gediği, Düzbağ Mevkisi, Sungurlu Deresini takip ederek Urla-Keklik Tepe Mevkii ile Kalabağa geçip çaylarımızı içeceğiz ve evlerimize dönüşe geçeceğiz.

Yürüyüş mesafesi : 18 Km.

Parkur özelliği : İnişli-yokuşlu orta zorlukta parkur.

 

ÜCRET

Ulaşım + rehberlik

Üyeler : 30 ₺

Misafirler : 33 ₺ (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)

 

👉ARAÇ PLANLAMASI

Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları;

 

👉KARŞIYAKA BÖLGESİ

Araç Kaptanı : Sezai bey 0 553 353 1846

Araç takip yolu; Egekent Çıkışı 06:50, Çiğli hükümet konağı önü 06:55 - Anadolu caddesinden Girne caddesi girişi (Mc Donalds önü) 07:05, Lunapark karşısı - Migros karşısı - Tantanlar - Bostanlı Camisi önü (İsmail SİVRİ Sk. Köşesi) - Bostanlı vapur iskelesi - Yunuslar - Nikah sarayı önü - Karşıyaka vapur iskelesi önü 07:20 - Alaybey otobüs durakları - Bayraklı – Smyrna Meydanı 07:30 - Folkart Tower yakını - Çamkıran - Kadındünyası karşısı - Bornova öğretmen evi karşısı - Migros önü 07:40 - Bornova Hükümet konağı önü 07:45 – Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü 07:50 - Fuar 9 Eylül kapısı önü - Konak Viyadük altı 08:05.

 

👉BUCA VE ÜÇKUYULAR BÖLGESİ;

Araç Kaptanı : Kaya KESKİN 0 539 914 3450

Araç Takip Yolu: Buca; Heykel 07:15 - Belediye karşısı - Menderes Cad. - Shell benzin istasyon önü - NATO Karargahı girişi karşısı - Üçyol Metro önü 07:30 - İnönü cad. - Askeri Hastane önü - Türk Koleji önü - Amerikan Koleji önü - Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü 07:45 - Mithat Paşa caddesi - Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı - Göztepe Köprüsü önü - Mustafa Kemal sahil bulvarı, Konak Viyadük altı 08:05

 

👉ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08:05 <<👉Konum: https://goo.gl/maps/Ay6hs73e1AY52XkYA

 

👉YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;

👉1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.

👉2. Sabah kahvaltılığınız,

👉3. En az 2 litre su,

👉4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )

👉5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,

👉6. Öğlen yemeğiniz,

👉7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

 

👉ÖNEMLİ NOT - 1 : Doğa yürüyüşümüze köpekleriniz ile katılabilmeniz için köpeğinizin kucakta taşınabilecek büyüklükte olması ve 9-12 km doğada yürüyebilme kapasitesi (veterinere başvurulmalı) olması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin yürüyemediği durumda kucağınızda taşımak zorunda kalabilirsiniz..! Köpeğiniz için çantanızda mama ve su ek olarak mutlaka almalısınız..! Köpeğinizin tasmasını da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Daha büyük boy köpeğe sahip olanlar kendi araçları ile yürüyüşümüzün başladığı yerden katılabilirler.

 

👉ÖNEMLİ NOT - 2 : YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR..!

 

Saygılarımızla,

Gürkan VURAL

0555 565 81 96

Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı

  
304 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın