• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

TİRE KAPLAN KÖYÜ DOĞA GEZİSİ VE YÜRÜYÜŞÜ BİLGİLENDİRMESİ 24 Kasım 2019 (Pazar)

DORUKLARDAN TİRE KAPLAN KÖYÜ DOĞA GEZİSİ VE YÜRÜYÜŞÜ BİLGİLENDİRMESİ
Sevgili Doruklular,
👉İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI sloganıyla yola çıkan kulübümüz Sizler için yine mevsimsel özellikleri de göz önüne alarak en güzel yerleri, en güzel zamanında Sizlere sunmak için çalışmaktadır. Bu nedenle 24 Kasım 2019 (Pazar) tarihinde İzmir' in tarihi geçmişi olan ilçelerinden birisi olan Tire' de olacağız. Sonbaharın bin bir rengiyle bezenmiş Güme Dağı’ nın Kuzey yamaçları Kestane-İncir-Nar-Çitlenbik-Çınar-Kuşburnu-Elma-Kaysı-Meşe-Pırnal-Alıç (Sarı-Kırmızı) Ahlat vs. ağaçlarının sınırsızca yayıldığı ve beslendiği Güme Dağı ( 1118 metre ) mükemmel güzelliğiyle sizleri bekliyor. Etkinlikten sonra ünlü Tire Köftesini yiyebileceksiniz.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< 

👉TDF Dağcılık Kulüpleri Centilmenlik Protokolü ile alınmış kararlar gereği yürüyüşümüze daha önce katılmış olsa da, üye olmadan misafir olarak katılanlar aşağıdaki linki tıklayarak, bilgilerini BİR KEREYE MAHSUS doldurmalıdır. Ayrıca “Spor Bilgi Kartı” ve “Aday Üyelik Başvuru Formu” çıktı alınarak, eksiksiz doldurulup kulüp görevlisine yürüyüşten önce teslim edilmelidir (Daha önce bu formları doldurmuş olanların yeniden doldurmasına gerek yoktur) Belgeleri incelemek ve çıktı almak isteyenler www.dorukdagcilik.org web sitemizden, “Doğa Yürüyüşleri Belgeler”  sekmesinden bulabilirler.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİMİZE İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN DİJİTAL KAYIT FORMU LİNKİ : https://goo.gl/forms/VsL9o3wThiaR4qeL2

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

👉ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Karşıyaka/Bornova – Buca/Üçkuyular’ dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08:05' da hareket edecektir.
Yol güzergahı : Konak – Gaziemir - Ayrancılar‘ da Simit Sarayında sabah kahvaltı molası vereceğiz. Yürüyüşümüz sonrası Tire’ ye varacağımız için Tire Köftesi’ ni denemenizi öneririz..!

 

👉NOT : Doğa yürüyüşü yapmayıp Tire'yi ve ünlü Kaplan Köyünü görmek isteyenlerde etkinliğimize katılabilir. Araçlarımızla önce Kaplan Köyü’ nü daha sonra da Tire' ye inerek gezebilirler. Her yaş grubundan yakınlarınızda etkinliğe davet edebilirsiniz. Araçlarımız Kaplan Köyünde sizleri bekleyecektir.

 

👉A GRUBU
Rehber : Naci TÜRE . 0 532 6005911
Ünlü Kaplan köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz; Mulel Sırtı yolu ile Kestaneli Bahçe’ ye gideceğiz, “A” ve “B” grupları ayrılacaklar. Kestane deresi - Kilise binası - Paşa suyu yolu ile renk cümbüşü içinde öğlen yemek molası vereceğimiz alana gideceğiz. Öğlen yemek molasından sonra mükemmel bir yürüyüş parkuru olan Sarıayanlar Patikasından dönüş yoluna gireceğiz. Akçeşme sırtından Top Tepeye ve sonra Dere Kahveye inip yürüyüşümüzü bitireceğiz.
👉Yürüyüş mesafesi : 11 Km.
👉Parkur özelliği : Kolay parkur

 

👉B GRUBU

Rehber: Bilal GÜLER 0537 279 6158

Ünlü Kaplan Köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz; Mulel Sırtı yolu ile Kestaneli Bahçe’ ye gideceğiz, “A” ve “B” grupları ayrılacaklar. Kestane deresi - Kilise binası - Paşa suyu yolu ile renk cümbüşü içinde Açöldüren sırtındaki patikaya girip Çoban Yatağından eksilen sularımızı tamamladıktan sonra Kırmızı Alıç Bahçesi olan Güme Dağı düzlüğüne çıkacağız. Güme Dağı doruğuna varıp öğlen yemek molası verceğiz. Rakım 1118 metre. Öğlen yemek molasından sonra Güme Dağı kestaneliğinin içinden mükemmel bir yürüyüş parkuru olan Sarıayanlar patikasından dönüş yoluna gireceğiz. Akçeşme sırtından Top tepeye – Dere Kahveye inip bölgeyi gezdikten sonra yürüyüşümüzü bitireceğiz.
👉Yürüyüş mesafesi : 20 Km.
👉Parkur özelliği : İnişli-yokuşlu orta zorlukta parkur.

👉UYARI! AYAKKABINIZ “B” GRUBU İÇİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

 

👉ÜCRET
Ulaşım + rehberlik
Üyeler : 40 ₺.
Misafirler : 45 ₺ (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)

 

👉ARAÇ PLANLAMASI
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları;


👉BUCA/ÜÇKUYULAR BÖLGESİ;

Araç Kaptanı : Sezai bey 0 553 353 1846  

Araç Takip Yolu: Buca; Heykel 07:15 - Belediye karşısı - Menderes Cad. - Shell benzin istasyon önü - NATO Karargahı girişi karşısı - Üçyol Metro önü 07:30 - İnönü cad. - Askeri Hastane önü - Türk Koleji önü - Amerikan Koleji önü - Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü 07:45 - Mithat Paşa caddesi - Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı - Göztepe Köprüsü önü - Mustafa Kemal sahil bulvarı, Konak Viyadük altı 08:05

 

👉KARŞIYAKA/BORNOVA BÖLGESİ

Araç Kaptanı : Kaya KESKİN 0 539 914 3450

Araç takip yolu; Egekent Çıkışı 06:50, Çiğli hükümet konağı önü 06:55 - Anadolu caddesinden Girne caddesi girişi (Mc Donalds önü) 07:05, Lunapark karşısı - Migros karşısı - Tantanlar - Bostanlı Camisi önü (İsmail SİVRİ Sk. Köşesi) - Bostanlı vapur iskelesi - Yunuslar - Nikah sarayı önü - Karşıyaka vapur iskelesi önü 07:20 - Alaybey otobüs durakları - Bayraklı – Smyrna Meydanı 07:30 - Folkart Tower yakını - Çamkıran - Kadındünyası karşısı - Bornova öğretmen evi karşısı - Migros önü 07:40 - Bornova Hükümet konağı önü 07:45 – Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü 07:50 - Fuar 9 Eylül kapısı önü - Konak Viyadük altı 08:05.

👉ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08:05 <<

👉Konum: https://goo.gl/maps/Ay6hs73e1AY52XkYA


👉YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;
👉1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.
👉2. Sabah kahvaltılığınız,
👉3. En az 2 litre su,
👉4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )
👉5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,
👉6. Öğlen yemeğiniz,
👉7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR..!

👉ÖNEMLİ NOT - 1 : Doğa yürüyüşümüze köpekleriniz ile katılabilmeniz için köpeğinizin kucakta taşınabilecek büyüklükte olması ve 9-12 km doğada yürüyebilme kapasitesi (veterinere başvurulmalı) olması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin yürüyemediği durumda kucağınızda taşımak zorunda kalabilirsiniz..! Köpeğiniz için çantanızda mama ve su ek olarak mutlaka almalısınız..! Köpeğinizin tasmasını da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Daha büyük boy köpeğe sahip olanlar kendi araçları ile yürüyüşümüzün başladığı yerden katılabilirler.

👉ÖNEMLİ NOT - 2 : YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

Saygılarımızla,

Gürkan VURAL

0555 565 81 96

Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı

  
247 kez okundu