• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Murat Dağı Etkinliği 04-05 Temmuz 2020

DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜNDEN MUHTEŞEM BİR ETKİNLİK

MURAT DAĞI
Murat Dağı Batı Anadolu dağlarından. Kütahya'nın 45 km güney batısındaki bu dağ, Batı Anadolu'daki dağlık eşik bölgenin en yüksek yeridir (2309 m). Bol yağış alan Murad Dağı, çevresindeki pek çok akarsuyu besler. Batısından Murad Çayı adı ile çıkan su Gediz'in, güneyden çıkan sular ise Banaz Çayının başlangıç kaynağı olur. Kuzeyinde biriken sular da Porsuk Çayına katılırlar. Kuzeye bakan tarafları çok sarp kayalık olan Murad Dağının doruk kısmı hariç her tarafı ormanlarla kaplıdır.

👉 Etkinlik bölgesi: Murat DAĞI Kaplıcalar mevkisi
👉 Etkinlik Tarihi: 04 - 05 Temmuz 2020
👉 Etkinlik Rehberi: Mustafa ARIS: 0 542 8334736
👉 Etkinlik Sorumlusu: Özkan ASLAN ;0 532 6457596.
👉 Etkinlik Özelliği: Çadırlı -Çadır kurulum ücreti 20 TL.
👉 1 Adet Bungalov bulunmakta; 4 kişilik yatak + mutfak + banyo + barbekü + ocak + çay seti ve bardakları + televizyon: Ücret 175 TL.
👉 Etkinlik ücreti : 175TL

👉 >> KAYIT: Etkinlik Kayıt İçin: Özkan ASLAN 0 532 6457596 <<

👉 PROGRAM: D2 belgeli araçlarımızla 04 Temmuz 2020 tarihinde saat 01:00’ da Konak' tan katılımcılarımızı aldıktan sonra Ankara yolundan Kutahya’ ya gidip oradan Gediz yoluna dönüp, Gediz’ den Murat Dağı Kamp alanına gideceğiz.

👉 MURAT DAĞINDA ETKİNLİK

👉 1. GÜN - 04 Temmuz 2020: Murat Dağına varıp kampımızı kurduktan sonra saat 12:00' a kadar dinlenme ve serbest zaman vereceğiz. Saat 13:00' da 1 / 25.000 ölçekli haritalarda yürüyüş yolları ve parmak pusula çalışması yapacağız. Bu muhteşem doğada yürüyeceğiz. Etkinliğimiz 17:00' da sonlandıracağız.

👉 2. İsteyen sporcularımız ile haritalı dağ koşusu yapabileceklerdir.

👉 3. Aksam yemeği isteyenler restoran da ücret karşılığı yapabileceklerdir.

👉 2. GÜN - 05 Temmuz 2020:

👉 1. Murat Dağı Kartal zirvesi yürüyüşü yapmak isteyenler ve Dağ koşusu yapacaklar için aracımız 05:30' da hareket ederek ekibi kayak merkezine götürecektir.
Kayak merkezi Kartal zirvesi arası 18 Km.
Başlangıç yüksekliği: 1850 Mt.
Rakım farkı: 459 metre.

👉 2. Doğa yürüyüşü için 09:00' da kamp alanından kayak merkezine araç ile hareket edilecektir. Kayak merkezinden Söbealan merkezine ve oradan da kamp alanına doğa yürüyüşü ve harita pusula çalışması (İsteğe bağlı) 8,5 Km' lik bir doğa yürüyüşü yapılacaktır.

👉 3 . Ekipler kamp alanına döndükten sonra kaplıcalara girmek için 1 saat serbest zaman verilecektir.

👉 KAMP ALANINDAN AYRILIŞ 17:00' dır. Yolda yemek molası verildikten sonra İzmir' e dönülecektir.

MURAT DAĞI
Anadolu Türkmen Kültürüne göre İran’ ın Horasanın daki 72 eren, bir gün ayağa kalkıp, ellerindeki asalarını Anadolu, Balkanlar ve Ortadoğu’ ya doğru fırlatırlar. Asaların her biri farklı dağların zirvelerine doğru yol alırken, Erenlerin beşinin asası Ege yöresinin en ulu dağlarına; bölge sakinlerinin verdiği adlarla Murat Dağı, Bozdağ, Atkuyruksallamaz, Şimşir, Ölemez, Aygır ve Sandras’ Uludağ, Sarıkız' ın doruklarına düşer. Bu kutsal Asalar bir süre dağların yücelerin de sahiplerini bekler. İşte bu beş eren, onlar gibi sırrına tam olarak eremediğimiz maneviyat dünyasında içsel yolculuklardan geçerek asalarına doğru yola çıkarlar; Erenlerden Murat Baba : Murat Dağının zirvesinde asasına kavuşur ve bu dağın yücelerini yurt edinip kendine mekân tutar… Anadolu Dağlarının doruklarında son bulan ve tekrarlanarak günümüze kadar uzanan bu ilahi yürüyüşlerin benzerlerini her yörede görmek mümkündür.

Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

  
607 kez okundu