• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Kavacık-Çamlı Doğa Yürüyüşü 10 Ekim 2021 Pazar
Sevgili Doğa ve Spor sever Dostlarımız, SEVGİLİ DORUKLULAR YOLU DORUKLARLA VE DOĞA SEVGİSİYLE KESİŞENLERE MERHABA Doğaya Saygı gösteren İnsana da saygı gösterir. ÇOK BAKIYORDUK.... Doğanın göz kamaştıran renklerini göremiyorduk. ÇOK ARIYORDUK.... Kır çiçeklerinin kokusu yoktu. ÇOK İSTİYORDUK. Dağlara, doğaya çıkamıyorduk. ÇOK OKUYORDUK. Çok gezen kadar bilemiyorduk." "İNCİNİR DÜZ CADDEDE, DAĞDA GEZEN AYAKLAR. "Geçse de yolumuz bozkırlardan denizlere çıkar sokaklar İnsana saygı Doğaya Saygı, sloganıyla yola çıkan kulübümüz İzmir ve çevresinin eşsiz doğasını hem keşfetmek hem de spor yapmak istediğinizde yanınızdadır. 2021 Yılının ikinci dönem Doğa Yürüyüşünü 10 Ekim 2021 (Pazar Günü) İzmir'in Güney batısında bulunan Dededağı’nınüzerinde kurulmuş dağ köyleri ^muhteşem doğası ,dereleri ve dağ pınarları ve Üzüm’ü ile unlu Kavacık köyüne gideceğiz.

👉 ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ Karşıyaka/Bornova ve Buca/Üçkuyular’dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08.00'de hareket edecektir. Yol Güzergahı: Konak, Varyant yolu ile dağ yollarından Kavacık Köyü'ne geçip kahvaltı molası vereceğiz.

NOT : Aracımıza bindiğiniz andan itibaren maske takmak gereklidir (Anlayışınıza teşekkür ederiz)

LUTFEN BİLGİ VERİNİZ TELEFON NUMARALARI : (Ad – Soyad - Bineceğiniz durak - Telefon No belirtiniz..!)

Buca, Üçkuyular, Konak Hattı – Özkan ASLAN 0532 645 75 96 Çiğli

Karşıyaka, Bornova Hattı –Gürkan VURAL 0555 565 81 96

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

👉A GRUBU Rehberi: Mustafa TOYAL
Kavacık köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz; Armutalan Gediği, Çatalharman sırtı, Soğukdemirsu Pınarı yolu ile muhteşem bir güzellik olan Aykavuştu Deresine ineceğiz. Taşindi Gediği yolu ile Helvacı Deresi, Aykavuştu Deresi çatağına inip mükemmel bir düzlükte binlerce çiçeğin içinde mola vereceğiz. Aykavuştu Deresi yatağını takip ederek küçük şelalelerden, düzlüklerden ince patikalardan geçerek Çamlı köyüne ineceğiz.
👉 Yürüyüş mesafesi : 13 km.
👉 Parkur özelliği : Kolay parkur (tırmanış neredeyse yok)                                                                                                 

👉B GRUBU Rehberi: Cevdet ALYILMAZ
Dede Dağı, Canavar alanından başlayacak olan yürüyüşümüz; Genkerli deresi içinden Kavacık Köyü’ ne kadar gideceğiz. Kavacık Köyünde çay molasından sonra yürüyüşümüz; Armutalan Gediği, Çatalharman sırtı, Soğukdemirsu Pınarı yolu ile muhteşem bir güzellik olan Aykavuştu Deresine ineceğiz. Taşindi Gediği yolu ile Helvacı Deresi, Aykavuştu Deresi çatağına inip mükemmel bir düzlükte binlerce çiçeğin içinde mola vereceğiz. Aykavuştu Deresi yatağını takip ederek küçük şelalelerden, düzlüklerden ince patikalardan geçerek Çamlı Köyü’ ne ineceğiz.
👉 Yürüyüş mesafesi : 20 km
👉 Parkur özelliği : İnişili çıkışlı zorlu parkur
👉 Etkinlik Sorumlusu: Mustafa ARIS
                                                                 
👉BUCA/ÜÇKUYULAR BÖLGESİ Buca/Heykel >> 07.15 << Belediye karşısı, Menderes Cad., Shell benzin istasyon önü, NATO Karargahı girişi karşısı >> 07.20 << Üçyol Metro önü >> 07.30 << İnönü Cad., Askeri Hastane önü, Türk Koleji önü, Amerikan Koleji önü, Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü >> 07.45 << Mithat Paşa Cad., Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı, Göztepe Köprüsü önü, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Konak Viyadük altı >> 08.05 << Araç Kaptanı: Kaya Bey 0539 914 34 50.                                                                             

👉 KARŞIYAKA/BORNOVA BÖLGESİ Egekent çıkışı >> 06.50 << Çiğli Hükümet Konağı önü >> 06.55 << Anadolu Caddesinden Girne Caddesi girişi (Mc. Donalds önü) >> 07.05 << Lunapark karşısı, Migros karşısı, Nergis İzban (Girne Cad. tarafı) >> 07.08 << Bostanlı Camisi (İsmail SİVRİ Sk. tarafı) Köşesi >> 07.10 << Bostanlı vapur iskelesi, Yunuslar, Nikâh sarayı önü >> 07.15 << Karşıyaka vapur iskelesi önü >> 07.20 << Bayraklı, Smyrna Meydanı, Folkart Tower yakını >> 07.30 << Çamkıran-Kadın Dünyası karşısı, Bornova öğretmen evi karşısı, Migros önü >> 07:40 << Bornova Hükümet Konağı önü >> 07.45 << Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü >> 07.50 << (Özkanlar, Bornova Metro, Alsancak için lütfen bildiriniz..!) Fuar 9 Eylül kapısı önü, Konak Viyadük altı >> 08.05 << 
Araç Kaptanı: Sezai Bey 0553 353 18 46

👉 ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08.00 <<

👉 YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;
👉 1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.
👉 2. Sabah kahvaltılığınız,
👉 3. En az 2 litre su,
👉 4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )
👉 5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,
👉 6. Öğlen yemeğiniz,
👉 7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR. .
👉ÖNEMLİ NOT - 1: Doğa yürüyüşümüze köpekleriniz ile katılabilmeniz için köpeğinizin kucakta taşınabilecek büyüklükte olması ve 9-12 km doğada yürüyebilme kapasitesi (veterinere başvurulmalı) olması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin yürüyemediği durumda kucağınızda taşımak zorunda kalabilirsiniz. Köpeğiniz için çantanızda mama ve su ek olarak mutlaka almalısınız. Köpeğinizin tasmasını da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Daha büyük boy köpeğe sahip olanlar kendi araçları ile yürüyüşümüzün başladığı yerden katılabilirler. .

👉ÖNEMLİ NOT - 2: YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA VE SİĞARA İÇİLMESİNE KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.SİĞARA İÇENLER ÖĞLEN YEMEK MOLASINDA İÇEBİLİRLER ( KİŞİ HAKLARINA SAYGIDAN DOLAYI ) . **************************************************
Saygılarımızla,
Gürkan VURAL
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı
www.dorukdagcilik.org
  
301 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın