• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Ansızca - Kuyucak Doğa Yürüyüşü 17 Ekim 2021 (Pazar)
Sevgili Doğa ve Spor sever Dostlarımız,
SEVGİLİ DORUKLULAR YOLU DORUKLARLA VE DOĞA SEVGİSİYLE KESİŞENLERE MERHABA
Doğaya Saygı gösteren İnsana da saygı gösterir.
İnsana saygı Doğaya Saygı, sloganıyla yola çıkan kulübümüz İzmir ve çevresinin eşsiz doğasını hem keşfetmek hem de spor yapmak istediğinizde yanınızdadır. 2021 Yılının ikinci dönem Doğa yürüyüşünü 17 Ekim 2021 (Pazar) günü Ansızca - Kuyucak bölgesine yapıyoruz.
👉 ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ Karşıyaka/Bornova ve Buca/Üçkuyular’ dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08.00' de hareket edecektir. Yol Güzergahı; Konak, Ankara cad. Ege Üniversitesi Kampus önü-Bel kahve yolu ile Kahvaltı molası vereceğimiz Ansızca beldesine gideceğiz. Kahvaltıdan sonra A ve B grupları ayrılarak yürüyüşe başlayacaktır..
LUTFEN BİLGİ VERİNİZ TELEFON NUMARALARI : (Ad – Soyad - Bineceğiniz durak - Telefon No belirtiniz..!)
Buca, Üçkuyular, Konak Hattı – Özkan ASLAN 0532 645 75 96 Çiğli
Karşıyaka, Bornova Hattı –Gürkan VURAL 0555 565 81 96
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
NOT : Aracımıza bindiğiniz andan itibaren maske takmak gereklidir (Anlayışınıza teşekkür ederiz)
👉A GRUBU Rehberi: Mustafa ARIS 0 542 8334736
👉 Yürüyüş mesafesi : 12 km.
👉 Parkur özelliği : Normal parkur .Patika yolu ile gidilecek.
Ansızca beldesinden başlayacak olan yürüyüşümüz orman içi patikalarından yürüyerek ; Küçükçay deresi-Gökçeköy deresi –Yanık harman sırtı –Arı tası-Saman sırtı –Kavaklı gediği yolu ile öğlen yemek molası vereceğimiz Demirci pınarına gideceğiz. Öğlen yemeğimden sonra Bozbelen –Uzunbayır gediği –Bataklık sırtı-Ortabelen yolu ile yürüyüşümüzün biteceğiz Kuyucak beldesine ineceğiz. Sıcak ve soğuk içeçeklerimizi içip İzmir’e döneceğiz.
👉B GRUBU Rehberi: Gökhan DURSUN
👉 Yürüyüş mesafesi : 18 km
👉 Parkur özelliği : İnişili çıkışlı zorlu parkur
Ansızca beldesinden başlayacak olan yürüyüşümüz orman içi patikalarından yürüyerek ; Küçükçay deresi-Gökçeköy deresi –Yanık harman sırtı –Arı tası-Saman sırtı –Kavaklı gediği yolu Demirci pınarı yolu ile öülen yemek molası vereceğimiz Kursunlu pınara gideceğiz. Öğlen yemeğimden sonra Bozbelen –Uzunbayır gediği –Bataklık sırtı-Ortabelen yolu ile yürüyüşümüzün biteceğiz Kuyucak beldesine ineceğiz. Sıcak ve soğuk içeçeklerimizi içip İzmir’e döneceğiz.
👉 Etkinlik Sorumlusu: Mustafa ARIS
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
ÜCRET ;
ÜYELER: 35 Tl.
MİSAFİRLER: 40 Tl. Üyelerimizin haklarına saygı için teşekkür ederiz.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
👉BUCA/ÜÇKUYULAR BÖLGESİ Buca/Heykel >> 07.15 << Belediye karşısı, Menderes Cad., Shell benzin istasyon önü, NATO Karargahı girişi karşısı >> 07.20 << Üçyol Metro önü >> 07.30 << İnönü Cad., Askeri Hastane önü, Türk Koleji önü, Amerikan Koleji önü, Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü >> 07.45 << Mithat Paşa Cad., Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı, Göztepe Köprüsü önü, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Konak Viyadük altı >> 08.05 << Araç Kaptanı: Sezai Bey 0553 353 18 46
👉 KARŞIYAKA/BORNOVA BÖLGESİ Egekent çıkışı >> 06.50 << Çiğli Hükümet Konağı önü >> 06.55 << Anadolu Caddesinden Girne Caddesi girişi (Mc. Donalds önü) >> 07.05 << Lunapark karşısı, Migros karşısı, Nergis İzban (Girne Cad. tarafı) >> 07.08 << Bostanlı Camisi (İsmail SİVRİ Sk. tarafı) Köşesi >> 07.10 << Bostanlı vapur iskelesi, Yunuslar, Nikâh sarayı önü >> 07.15 << Karşıyaka vapur iskelesi önü >> 07.20 << Bayraklı, Smyrna Meydanı, Folkart Tower yakını >> 07.30 << Çamkıran-Kadın Dünyası karşısı, Bornova öğretmen evi karşısı, Migros önü >> 07:40 << Bornova Hükümet Konağı önü >> 07.45 << Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü >> 07.50 << (Özkanlar, Bornova Metro, Alsancak için lütfen bildiriniz..!) Fuar 9 Eylül kapısı önü, Konak Viyadük altı >> 08.05 <<
Araç Kaptanı: Kaya Bey 0539 914 34 50
👉 ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08.00 <<
👉 YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;
👉 1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.
👉 2. Sabah kahvaltılığınız,
👉 3. En az 2 litre su,
👉 4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )
👉 5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,
👉 6. Öğlen yemeğiniz,
👉 7. AYAKKABINIZ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN, ALTI SERT OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE SAKATLANMALARA SEBEBİYET VERMEKTEDİR.
👉ÖNEMLİ NOT - 1: Doğa yürüyüşümüze köpekleriniz ile katılabilmeniz için köpeğinizin kucakta taşınabilecek büyüklükte olması ve 9-12 km doğada yürüyebilme kapasitesi (veterinere başvurulmalı) olması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin yürüyemediği durumda kucağınızda taşımak zorunda kalabilirsiniz. Köpeğiniz için çantanızda mama ve su ek olarak mutlaka almalısınız. Köpeğinizin tasmasını da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Daha büyük boy köpeğe sahip olanlar kendi araçları ile yürüyüşümüzün başladığı yerden katılabilirler.
👉ÖNEMLİ NOT - 2: YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA VE SİĞARA İÇİLMESİNE KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.SİĞARA İÇENLER ÖĞLEN YEMEK MOLASINDA İÇEBİLİRLER ( KİŞİ HAKLARINA SAYGIDAN DOLAYI ) . <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Saygılarımızla,
Gürkan VURAL
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı
www.dorukdagcilik.org 
Daha Azını Gör
  
270 kez okundu