• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

Selatin Köyü - Şirince Doğa Yürüyüşü 24 Ekim 2021 Pazar

Sevgili Doğa ve Spor sever Dostlarımız,
Sevgili doruklular yolu doruklarla ve doğa sevgisiyle kesişenlere merhaba.
Doğaya Saygı gösteren İnsana da saygı gösterir.
İnsana saygı Doğaya Saygı, sloganıyla yola çıkan kulübümüz İzmir ve çevresinin eşsiz doğasını hem keşfetmek hem de spor yapmak istediğinizde yanınızdadır. 2021 Yılının ikinci dönem Doğa yürüyüşünü 24 Ekim 2021 (Pazar) günü Sellatin köyü ile Şirince arasında yürüyeceğiz.

ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ Karşıyaka/Bornova ve Buca/Üçkuyular’ dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08.05' de hareket edecektir. Yol Güzergahı; Konak, Tüneller-Karabağlar asfaltı – Gaziemir yolu ile. Ege Üniversitesi Kampus önü-Bel kahve yolu ile Kahvaltı molası vereceğimiz Ayrancılara gideceğiz. Kahvaltıdan sonra Selatin köyü girişinden A ve B grupları ayrılarak yürüyüşe başlanacaktır.

LUTFEN BİLGİ VERİNİZ TELEFON NUMARALARI : (Ad – Soyad - Bineceğiniz durak - Telefon No belirtiniz..!)

Buca, Üçkuyular, Konak Hattı – Özkan ASLAN 0532 645 75 96 Çiğli
Karşıyaka, Bornova Hattı –Gürkan VURAL 0555 565 81 96

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

NOT : Aracımıza bindiğiniz andan itibaren maske takmak gereklidir (Anlayışınıza teşekkür ederiz)

A GRUBU Rehberi: Mustafa ARIS 0 542 8334736
Yürüyüş mesafesi : 9 km.
Parkur özelliği : Kolay parkur .Patika yolu ile gidilecek.
Selladın beldesi girişinden başlayacak olan yürüyüşümüz orman içi patikalarından yürüyerek ; Gökçeler bahçesi i –Yanık harman sırtı yolu ile Şirince’nin gözüktüğü Şirince gediğine cıkaçağız sırt hattını takip ederek Kavaklı gediği yolu ile kısa öğlen yemek molası vereceğimiz Sinekli tepe düzlüğünden sonra Şirince’ ye ineceğiz. Saat 17 30’a kadar Şirince’de eğleneceğiz. Sıcak ve soğuk içeceklerimizi içip İzmir’e döneceğiz.Aracların Şirince park yerinden hareket saati ; 17 30’dur.

B GRUBU Rehberi: Cevdet ALYILMAZ
Yürüyüş mesafesi : 15 km
Parkur özelliği : İnişli çıkışlı orta zorlukta parkur
Selladın beldesi girişinden başlayacak olan yürüyüşümüz orman içi patikalarından yürüyerek ; Gökçeler bahçesi i –Yanık harman sırtı yolu ile Şirince’nin gözüktüğü Şirince gediğine cıkaçağız sırt hattını takip ederek Kavaklı gediği yolu ile kısa öğlen yemek molası vereceğimiz Sinekli tepeden sonra nişanyan evleri gediğinden sonra Şirince’ ye ineceğiz. Saat 17 30’a kadar Şirince’de eğleneceğiz. Sıcak ve soğuk içeceklerimizi içip İzmir’e döneceğiz.Araçların Şirince park yerinden hareket saati ; 17 30’dur.
Etkinlik Sorumlusu: Mustafa ARIS 0 542 8334736

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

ÜCRET ;
ÜYELER: 55 Tl.
MİSAFİRLER: 60 Tl. Üyelerimizin haklarına saygı için teşekkür ederiz.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

BUCA/ÜÇKUYULAR BÖLGESİ Buca/Heykel >> 07.15 << Belediye karşısı, Menderes Cad., Shell benzin istasyon önü, NATO Karargahı girişi karşısı >> 07.20 << Üçyol Metro önü >> 07.30 << İnönü Cad., Askeri Hastane önü, Türk Koleji önü, Amerikan Koleji önü, Fahrettin ALTAY Meydanı otobüs durakları önü >> 07.45 << Mithat Paşa Cad., Hava Eğitim Komutanlığı girişi karşısı, Göztepe Köprüsü önü, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Konak Viyadük altı >> 08.05 << Araç Kaptanı: Kaya Bey 0539 914 34 50

KARŞIYAKA/BORNOVA BÖLGESİ Egekent çıkışı >> 06.50 << Çiğli Hükümet Konağı önü >> 06.55 << Anadolu Caddesinden Girne Caddesi girişi (Mc. Donalds önü) >> 07.05 << Lunapark karşısı, Migros karşısı, Nergis İzban (Girne Cad. tarafı) >> 07.08 << Bostanlı Camisi (İsmail SİVRİ Sk. tarafı) Köşesi >> 07.10 << Bostanlı vapur iskelesi, Yunuslar, Nikâh sarayı önü >> 07.15 << Karşıyaka vapur iskelesi önü >> 07.25 << Bayraklı, Smyrna Meydanı, Folkart Tower yakını >> 07.30 << Çamkıran-Kadın Dünyası karşısı, Bornova öğretmen evi karşısı, Migros önü >> 07:40 << Bornova Hükümet Konağı önü >> 07.45 << Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü >> 07.50 << (Özkanlar, Bornova Metro, Alsancak için lütfen bildiriniz..!) Fuar 9 Eylül kapısı önü, Konak Viyadük altı >> 08.05 <<
Araç Kaptanı: Sezai Bey 0553 353 18 46
Kaya Bey 0539 914 34 50

ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ >> 08.00 <<
YANINIZA GETİRMENİZİ ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER / UYARILAR / YİYECEKLER;
1. Kulübümüz çevrenin korunmasına azami dikkat etmektedir bu nedenle; organik inorganik hiçbir nesneyi yere atmaya izin vermiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan yere atılmış doğal olmayan nesneleri toplayarak çöp kutularına taşıyoruz.
2. Sabah kahvaltılığınız,
3. En az 2 litre su,
4. Yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm - Kayısı - Hurma )
5. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafetler,
6. Öğlen yemeğiniz,
7. Ayakkabınız doğa yürüyüşlerine uygun, altı sert olmalıdır. Aksi takdirde sakatlanmalara sebebiyet vermektedir.
ÖNEMLİ NOT - 1: Doğa yürüyüşümüze köpekleriniz ile katılabilmeniz için köpeğinizin kucakta taşınabilecek büyüklükte olması ve 9-12 km doğada yürüyebilme kapasitesi (veterinere başvurulmalı) olması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin yürüyemediği durumda kucağınızda taşımak zorunda kalabilirsiniz. Köpeğiniz için çantanızda mama ve su ek olarak mutlaka almalısınız. Köpeğinizin tasmasını da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Daha büyük boy köpeğe sahip olanlar kendi araçları ile yürüyüşümüzün başladığı yerden katılabilirler.
ÖNEMLİ NOT - 2: Yürüyüşümüz boyunca alkol alınmasına ve sigara içilmesine kesinlikle izin verilmemektedir.sığara içenler öğlen yemek molasında içebilirler ( kişi haklarına saygıdan dolayı ) .

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Saygılarımızla,
Gürkan VURAL
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanı
www.dorukdagcilik.org

  
391 kez okundu