• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

ALP DAĞLARININ İÇİNDE MUHTEŞEM BİR DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ
DORUKLARDAN 2022 YILI AVUSTURYA GEZİSİ BİLGİLENDİRMESİ
Sevgili Doruklular
Kulübümüzün her yıl geleneksel olarak yaptığı Yurt dışı ;Kültür-Doğa –Tırmanış gezimizi 2022 Yılı’nda Alp dağlarının tam ortasında bulunan Avusturya Fliess’e gideceğiz. Fliess 2018 Yılında Avrupa’nın en güzel ve en temiz beldesi seçildi. Muhteşem bir doğa ve güzellik.

KONAKLAMA :
Fliess te bulunan Hotel Avrupa’da konaklayacağız. İki kişilik odalarda Kişi bası günlük 40 Euro Buna muhteşem bir sabah kahvaltı ‘da dahil. Odalarda akşam yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak ( İçinde her türlü mutfak malzemesi –Fırın –Buzdolabı ) ve size ait banyo ve tuvalet var. İsterseniz yemeğinizi aksam yemeğinizi kendi odanızda yapabilirsiniz veya otelimizin yanında bulunan restoranda da yiyebilirsiniz. Taze otlarla beslenen çiftlikten taze sütünüzü alıp yoğurt'ta yapabilirsiniz.

ÜCRET : Konaklama yapacağınız Otele kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Ön ödeme için otele kişibası 100 Euro ödeyeceğiz. Bu nedenle gelmeyi kabul eden herkes 100 Euro kaparo verecektir.
ÜCRET DAHİL OLANLAR : Ön çalışma –Tercümanlık –Vize için resmi yazışmalar –Vize için İngilizce gidiş nedeni mektubu.
GİDİŞ ;
Corondon  air lines.
 İzmir hareket ; 02 Haziran 2022 08:10 -09:55 ADBXC 3543 Uçuş süresi 02 saat :45 dakika.  – Direct Münih  Gidiş Ucreti 50 Euro
Donüş. 11 Haziran   Münih10:50 XC 3562  Ucuş Süresi ; 02saat 40  dakika  – Direct İzmir 14:30 ADB ) NOT : ŞİMDİKİ ÜCRETİ
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR : Konaklama ücreti – Akşam yemekleri ( Türkiye den malzeme götürüp kendi yemeğinizi yapabilirsiniz böylece çok ucuza gelmiş olur. ) Araç kiralama ücreti ve yakıt ücreti ( Arac kullananlar tarafından ortak ödenecek ) Milli parklar giriş ücreti ( Kişiye bağlı isterse girmeyebilir ) Kulübümüz ; Vize için ön yazıyı ve vize için gerekli ön çalışmayı yapacaktır( Yeşil pasaportlular hariç )
NOT : Avusturya vizesi için ödeme yapılmaktadır ( Yeşil pasaportlular hariç. )
Kulübümüze ; Rehberlik ve diğer çalışmalar için Katılımcılar ; Üyeler 60 Euro Misafirler 75 Euro ödeyecekerdirbunun dışında kulübümüze hiçbir ücret ödemeyeceksiniz.. Makbuz isteyenlere Kulüp gider makbuzu verecektir.
ULAŞIM :
Münih’e indikten sonra kiralayacağımız araçlar ile gideceğiz. Araç kiralamasını kulüp önceden yapacak sadece aracı kullanacaklar araç bilgisini ve ehliyetini Münih te ibraz edecektir. ( 2020 Yılında İtalya da kiraladığımız araç için ( 369 Euro -9 Günlük ve 140 euro da yakıt gitmişti 5 kişi kişi bası 100 Euro ödemiştik.)
PROĞRAM ; Proğram; Meteorolojik şartlara göre gideceğimiz yerlerin tarihleri değişebilir.
02 Haziran 2022 ( Persembe ) İzmir Münih Uçak –Munih Fliees Kiralık araç. 200 km.
03Haziran 2022 ( Cuma) Bu gün Teleferik ile ( Ucretsiz ) Venet manastırına çıkacağız. Buradan yürüyerek. Önce ; Speicherteich Krahberg Gölüne gidip Yürüyerek muhteşem Alp dağları ini izleyerek Waldweiher gölüne gidip oradanda Otelimize ineceğiz.
04 Haziran 2022 ( Cumartesi ) Araçlarmıza binip İtalya İsviçre sınırında olan SaintMoritz ( Gidiş ve dönüş 320 Km. ) şehrine gideceğiz. Yol muhteşem bir vadinin içinden devam ederk SaintMorizth çıkıyor. Burada Muhteşem gölleri (Sankt Moritzersee -Lago di Champfer – Silvaplace spor etkinlikleri merkezi ) gezip Çıkilota aldıktan İtalya ya inen vadiyi izleyip sonra akşam Otelimize döneceğiz.
5 Haziran 2022 ( Pazar ) Araçlarımızla Fliess Naturparkhaus Kaunergrat gidip buradan muhteşem dağ köylerini geçip Went vadisine inip Muhtesem köyler,Göller,Selalaeleri geçip Mittelberg gideceğiz. Araçlarımızla geze geze otelimize döneceğiz. Gidiş ve dönüş ) 120 Km.
6 Haziran 2022 ( Pazartesi ) Bu günümüzü tamamaen kültür gezisine ayıracağız. Araçlarımızla İnssbruck ( Gidiş dönüş 170 Km.) şehrine gideceğiz Muhteşem bir tarihi şehir ( Anlatılamaz yaşamak lazım.)
07 Haziran 2022 ( Salı ) Bu gün yarı kültür yarı doğa gezisi olan Hoch İmst’e gideceğiz Muhteşem kayak merkezi ,Her türlü eğlence var. Dereler –Dağ evleri ( Hut ) İster arabanızla çıkın isterseniz Teleferik ile ( Teleferik Ücretli ) Gidiş ve Dönüş ( 60 Km )
08 Haziran 2022 ( Çarşamba ) Arabamızla WildSpitz buzul dağına gideceğiz ( Giriş Ücreti aldıktan sonra - Teleferikler ücretsiz ) Bir ayağınız italya bir ayağınız Avusturya topaklarına basacak. Kounter Buzullarına gideceğiz ( Buraya girmek kişilerin isteğine bağlı )
09 Haziran 2022 ( Perşembe ) Bu gün Pernepas vadisi –Gölleri ve dağ köylerini gezeceğiz.
10 Haziran 2022 ( Cuma ) Bu gün Oetz vadisini gezeceğiz. Muhteşem bir vadi .Şelaleler- Piburgsee buzul gölünün etrafında yürüyüş yapacağız. Ve vadiyi boydan boya aracımızla ve zaman zaman yürüyerek gezeceğiz. 11 Haziran 2022 ( Cumartesi ) Fliess’ten ayrılıp Münih’e ordanda İstanbul Üzerinden İzmir e döneceğiz.
ÖDEMELER ; Kaparo Elden verilecek bizde Avusturya’ya göndereceğiz. Ödemeleriniz kendiniz ister kredi kartı isterise peşin ödeyebiliyorsunuz. Bizler sizlerden sadece kaporayı önceden alacağız. Diğer ortak giderler dönüşte kendi grubunuz içinde bölüşülecektir.
Rehber ve Görevli ; Mustafa ARIS 0 542 8334736
Saygı ve Sevgilerimizle
Yönetim Kurulu Baskanlığı
  
152 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın