• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

13 KASIM 2022 TİRE- KAPLAN KÖYÜ-GÜME DAĞI YÜRÜYÜŞ BİLDİRİMİ
DORUKLARDAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( HIKING ) BİLDİRİMİ

Sevgili Doruklular
İnsana Saygı-Doğaya saygı sloganıyla yola çıkan Kulübünüz Mevsimsel özellikleri de göz önüne alarak en güzel yerleri en güzel zamanında sizlere sunmak için çalışmaktadır.
Bu nedenle 13 Kasım 2022 tarihinde İzmir'in şirin ilçelerinden birisi olan Tire' de olacağız. Sonbaharın bin bir rengiyle bezenmiş Güme dağının kuzey yamaçları sizleri bekliyor. Kestane - İncir - Nar - Çitlenbik - Çınar - Kuşburnu - Elma-Kayısı - Meşe - Pırnal - Alıç ( Sarı-Kırmızı ) Ahlat vb. ağaçlarının sınırsızca yayıldığı ve beslendiği Güme dağı( 1118 mt.) mükemmel güzelliğiyle sizleri bekliyor.                                                        NOT : Doğa yürüyüşü yapmayıp Tire'yi ve Ünlü Kaplan köyünü görmek için her yaş grubundan yakınlarınızı da etkinliğe davet edebilirsiniz. Araçlarımız Kaplan Köyünde sizleri bekleyecektir.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Karşıyaka ve Balçova'dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08 00'da hareket edecektir. güzergahı : Konak – Varyant - Üçyol - Gaziemir , Ayrancılarda sabah kahvaltısı . Sabah kahvaltısı : Ayrancılar'da bulunan Sultan Simit'te yapılacaktır. İsterseniz kendi getirdiğiniz yiyeceklerinizi, İsterseniz Sultan simit'ın hazırladığı Köy Kahvaltısı tabağı alablirsiniz. Simit - Pasta - Kek - Poğaça - Boyoz ihtiyaçlarınızı Sultan Simit'ten karşılayabilirsiniz. Tire Köftesi : Akşam yürüyüş bittiğinde Tire'ye inip tire köftesi yiyebilirsiniz.
PARKUR BİLGİLERİ ;
İzmir Kaplan köyü arası 115 Km.
A GRUBU PARKUR BİLGİLERİ
Başlangıç rakımı ;450 Mt.
Yemek molası rakımı ; 650 Mt.
Bitiş noktası rakımı ; 250 Mt.
B GRUBU PARKUR BİLGİLERİ ;
Başlangıç rakımı ;450 Mt.
Yemek molası rakımı ; 1118 Mt.
Bitiş noktası rakımı ; 250 Mt.
A GRUBU :
Rehber : Mustafa ARIS . 0 542 8334736
Ünlü Kaplan köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz Mulel sırtı yolu ile Kestaneli Bahçe ye gidip A ve B grubu ortak sabah sporu yapacağız. Sabah sporundan sonra A ve B grupları ayrılacaktır.
Kestane deresi - Kilise binası - Paşa suyu yolu ile renk çümbüşü içinde öğlen yemek molası vereceğimiz alana gideceğiz. Öğlen yemek molasından sonra mükemmel bir yürüyüş parkuru olan sarıayanlar patikasından dönüş yoluna gireceğiz. Akçeşme sırtından Top tepeye inip buradanda Derekahve’ye inip yürüyüşümüzü bitireceğiz. Derekahve’den itibaren serbest zaman vereceğiz.
Toplanma alanımız Köftecilerin olduğu alan ve İş bankası yanı olacaktır. Yürüyüş mesafesi : 12 Km.
Parkur Özelliği : Kolay parkur.
B GRUBU:
Rehber : Cevdet ALYILMAZ 0 533 3035698
Ünlü Kaplan köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz ; Mulel sırtı yolu ile Kestaneli Bahçe ye gidip A ve B grubu ortak sabah sporu yapacağız. Sabah sporundan sonra A ve B grupları ayrılacaktır. Kestane deresi - Kilise binası - Paşa suyu yolu ile renk çümbüşü içinde Açöldüren sırtındaki patikaya girip çoban yatağında eksilen sularımızı tamamladıktan sonra Kırmızı alıç bahçesi olan Güme dağı düzlüğüne çıkacağız. Güme dağı Doruğuna varıp öğlen yemek molası vereceğiz. Rakım 1118 Mt. Öğlen yemek molasından sonra Güme dağı kestaneliğinin içinden mükemmel bir yürüyüş parkuru olan sarıayanlar patikasından dönüş yoluna gireceğiz. Akçeşme sırtından Top tepeye - Derkahveye inip bölgeyi gezdikten sonra yürüyüşümüzü bitireceğiz. NOT : B grubu öğlen yemek molası verilecek noktada su bulunmamaktadır. Yürüyüş mesafesi. 20 km.
Parkur özelliği : İnişli yokuşlu orta zorlukta bir parkur.
ÜCRET :
Ulaşım + rehberlik Üyeler 120 TL. Misafirler 125 TL (Araç ücretlerinin yüksek olmasından dolayı sizlerden özür dileriz. Maalesef yakıt ücretleri çok pahalı. Uzun süredir sizlere yansıtmak istemesekte Ulaşım giderlerinin bir kısmını kulüpten karşılıyoruz. Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)
ARAÇ PLANLAMASI Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları etişim telefonları
KARŞIYAKA BÖLGESİ ARAÇ PLANLAMASI
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları
KARŞIYAKA/BORNOVA BÖLGESİ ( KUZEY HATTI )
Egekent çıkışı >> 07.00 << Çiğli Belediyesiı önü >> 07.05 << Anadolu Caddesinden Girne Caddesi girişi (Mc. Donalds önü) >> 07.10 << Lunapark karşısı, Migros karşısı, Nergis İzban (Girne Cad. tarafı) >> 07 20 Bostanlı vapur iskelesi, -Atakent Anadolu Lisesi önü -Yunuslar, Nikâh sarayı önü >> << Karşıyaka vapur iskelesi önü >> 07.30 - Bayraklı belediyesı üst gecit altı Smyrna meydanı 07 35 Folkart karşısı 07 40 - Kadın dünyası önü -Bornova migros karşısı 07 45 -Bornova hükümet konağı karşısı 07 45 Ege üniversitesi önü 07 50 Konak viyadük altı : 08 00.
BALÇOVA BUCA HATTI ( GÜNEY HATTIMIZ ) BÖLGESİ
Balçova belediyesi önü : 07 10- Fahrettin Altay meydanı Kamilkoç yazıhanesi önü Göztepe stadyumu karşısı Lukoil benzinliği- ( İnönü cadesine giden yön ) Amerikan köleji karşısı – Göztepe metro girişi ( 07 20 ) – Karfursa – Hatay metro – İzmir spor metro – Uğur mumcu parkı önü 07.25- Üçyol 07 30 – Köstence köprüsü altı –Şirinyer Elif eczanesi karşısı – NATO girişi 07 35 Şirinyer İzban girişi köşesi – Konak viyadük altı 08 000 Araç Kaptanı: Cemal SERVİSCİ ; 0 535 3065286
YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER
1. Sabah kahvaltılığınız. 2.2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma ) 3. Yürüyüşten sonra Öğlen yemek molasında ve yürüyüş bittikten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet 4. Öğlen yemeğiniz.
ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ " SAĞLIK - İLK YARDIM-ARAMA VE KURTARMA - TEKNİK EKİP -LİDER VE ARTCILAR " SPORCULARIMIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN ARANIZDA OLACAKLARDIR.
Saygılarımızla Doruk Dağcılık Kulübü Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanlığı ÖNEMLİ NOT : YÜRÜYÜŞÜMÜZ BOYUNCA ALKOL ALINMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMEKTEDİR.
DAĞLAR KIYMETİNİ BİLENLERE DORUKLARINI SUNAR ,KATILIMCI İSE CESARETİNİ VE EMEĞİNİ . İŞTE DAĞ AŞKI BUDUR http:www.dorukdagcilik.org
Saygı ve sevgilerimizle Yürüyüş için bilgi alma ve kayıt olmak için :
Son müraacat. 12 Kasım2022 saat 17 00
( ARAÇ PLANLAMASI İÇİN ) Mustafa ARIS 0 542 8334736
Cevdet ALYILMAZ
Doruk Kulüpleri Başkanı
0 533 3035698
Saygı ve sevgilerimizle
  
85 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın