• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

22 EKİM 2023 TİRE KAPLAN VE GÜME DAĞI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLDİRİMİ
Sevgili Doruklular
İnsana Saygı-Doğaya saygı sloganıyla yola çıkan Kulübünüz Mevsimsel özellikleri de göz önüne alarak en güzel yerleri en güzel zamanında sizlere sunmak için çalışmaktadır. Bu nedenle 22 Kasım 2023 tarihinde İzmir'in şirin ilçelerinden birisi olan Tire' de olacağız. Sonbaharın bin bir rengiyle bezenmiş Güme dağının kuzey yamaçları sizleri bekliyor. Kestane - İncir - Nar - Çitlenbik - Çınar - Kuşburnu - Elma-Kayısı - Meşe - Pırnal - Alıç ( Sarı-Kırmızı ) Ahlat vb. ağaçlarının sınırsızca yayıldığı ve beslendiği Güme dağı( 1118 mt.) mükemmel güzelliğiyle sizleri bekliyor. NOT : Doğa yürüyüşü yapmayıp Tire'yi ve Ünlü Kaplan köyünü görmek için her yaş grubundan yakınlarınızı da etkinliğe davet edebilirsiniz. Araçlarımız Kaplan Köyünde sizleri bekleyecektir.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Karşıyaka ve Konak'dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08 00'da hareket edecektir. güzergahı : Konak – Varyant - Üçyol - Gaziemir , Ayrancılarda sabah kahvaltısı . Sabah kahvaltısı : Ayrancılar'da bulunan Sultan Simit'te yapılacaktır. İsterseniz kendi getirdiğiniz yiyeceklerinizi, İsterseniz Sultan simit'ın hazırladığı Köy Kahvaltısı tabağı alablirsiniz. Simit - Pasta - Kek - Poğaça - Boyoz ihtiyaçlarınızı Sultan Simit'ten karşılayabilirsiniz. Tire Köftesi : Akşam yürüyüş bittiğinde Tire'ye inip tire köftesi yiyebilirsiniz. PARKUR BİLGİLERİ ; İzmir Kaplan köyü arası 115 Km.
A GRUBU PARKUR BİLGİLERİ
Başlangıç rakımı ;450 Mt. Yemek molası rakımı ; 650 Mt. Bitiş noktası rakımı ; 250 Mt. B GRUBU PARKUR BİLGİLERİ ; Başlangıç rakımı ;450 Mt. Yemek molası rakımı ; 1118 Mt. Bitiş noktası rakımı ; 250 Mt.
A GRUBU : Rehber : Mustafa ARIS . 0 542 8334736
Ünlü Kaplan köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz Mulel sırtı yolu ile Kestaneli Bahçe ye gidip A ve B grubu ortak sabah sporu yapacağız. Sabah sporundan sonra A ve B grupları ayrılacaktır. Kestane deresi - Kilise binası - Paşa suyu yolu ile renk çümbüşü içinde öğlen yemek molası vereceğimiz alana gideceğiz. Öğlen yemek molasından sonra mükemmel bir yürüyüş parkuru olan sarıayanlar patikasından dönüş yoluna gireceğiz. Akçeşme sırtından Top tepeye inip buradanda Derekahve’ye inip yürüyüşümüzü bitireceğiz. Derekahve’den itibaren serbest zaman vereceğiz. Toplanma alanımız Köftecilerin olduğu alan ve İş bankası yanı olacaktır. Yürüyüş mesafesi : 12 Km. Parkur Özelliği : Kolay parkur. B GRUBU: Rehber : Ünlü Kaplan köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz ; Mulel sırtı yolu ile Kestaneli Bahçe ye gidip A ve B grubu ortak sabah sporu yapacağız. Sabah sporundan sonra A ve B grupları ayrılacaktır. Kestane deresi - Kilise binası - Paşa suyu yolu ile renk çümbüşü içinde Açöldüren sırtındaki patikaya girip çoban yatağında eksilen sularımızı tamamladıktan sonra Kırmızı alıç bahçesi olan Güme dağı düzlüğüne çıkacağız. Güme dağı Doruğuna varıp öğlen yemek molası vereceğiz. Rakım 1118 Mt. Öğlen yemek molasından sonra Güme dağı kestaneliğinin içinden mükemmel bir yürüyüş parkuru olan sarıayanlar patikasından dönüş yoluna gireceğiz. Akçeşme sırtından Top tepeye - Derkahveye inip bölgeyi gezdikten sonra yürüyüşümüzü bitireceğiz.
NOT : B grubu öğlen yemek molası verilecek noktada su bulunmamaktadır. Yürüyüş mesafesi. 20 km. Parkur özelliği : İnişli yokuşlu orta zorlukta bir parkur. ÜCRET : Ulaşım + rehberlik Üyeler 250 TL. Misafirler 255 TL (Araç ücretlerinin yüksek olmasından dolayı sizlerden özür dileriz. Maalesef yakıt ücretleri çok pahalı. Uzun süredir sizlere yansıtmak istemesekte Ulaşım giderlerinin bir kısmını kulüpten karşılıyoruz. Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)
ARAÇ PLANLAMASI Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları KARŞIYAKA BÖLGESİ ARAÇ PLANLAMASI Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları KARŞIYAKA/BORNOVA BÖLGESİ ( KUZEY HATTI ) NOT ; ARAÇ HAREKET SAATLERİ VEYERİ KATILIMCILARA GÖRE PLANLANACAKTIR. İLK ÇIKIŞ YERİ: ÇİĞLİ BELEDİYESİ ÖNÜ .ÇIKIŞ SAATLERİ 21 EKİM 2023 TARİHİNDE SAAT 19 00 DA YAYINLANACAKTIR. YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER 1. Sabah kahvaltılığınız. 2.2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma ) 3. Yürüyüşten sonra Öğlen yemek molasında ve yürüyüş bittikten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet 4. Öğlen yemeğiniz. ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ " SAĞLIK - İLK YARDIM-ARAMA VE KURTARMA - TEKNİK EKİP -LİDER VE ARTCILAR " SPORCULARIMIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN ARANIZDA OLACAKLARDIR. Saygılarımızla Doruk Dağcılık Kulübü Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanlığı DAĞLAR KIYMETİNİ BİLENLERE DORUKLARINI SUNAR ,KATILIMCI İSE CESARETİNİ VE EMEĞİNİ . İŞTE DAĞ AŞKI BUDUR http:www.dorukdagcilik.org Saygı ve sevgilerimizle Yürüyüş için bilgi alma ve kayıt olmak için : Son müraacat. 21 Kasım2023 saat 17 00 ( ARAÇ PLANLAMASI İÇİN ) Mustafa ARIS 0 542 8334736
Cevdet ALYILMAZ
Doruk Kulüpleri Başkanı 0 533 3035698 Saygı ve sevgilerimizle
  
76 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın