• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

CU7MHURİYETİMİZİN 100'NCU YILI BOZDAĞ TIRMANIŞI VE KULTUR GEZİSİ
Sevgili Doğa ve Spor sever Dostlarımız,
YOLU DORUKLARLA VE DOĞA SEVGİSİYLE KESİŞENLERE MERHABA Sevgili Doruklular
İnsana sevgi Doğaya sevgi sloganıyla yola çıkan kulübümüz Cumhuriyetimizin 100 yılı kutlamalarımız arasında bulunan Bozdağ ( 2156 Mt.) tırmanışı ve Bozdağ kültürel gezimiz 29 Ekim 2023 ( Pazar ) tarihinde yapılacaktır. Bu mevsimde Bozdağ mevsimsel şartlarlıda göz önünde bulundurarak sizler için en iyi ve doğal güzellikleri olan parkurları planlamaya almaktadır. Doğa Yürüyüşü yapmayıp Bozdağ’da kültür gezisi yapmak isteyenlerde gelebilirler.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ ;
Balçova -Karşıyaka- ve Bornova'dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra 08 00 da hareket ederek Bozdağ’a gideceğiz. Sabah Kahvaltı molasını Bozdağ’da vereceğiz.
B GRUBU: Rehber :
Cevdet ALYILMAZ 0 533 3035698 Bozdağ’ın kuzey yamaçlarında Deve gediğinden başlayacak olan yürüyüşümüz sırt hattını takip ederek Bozdağ Dağının zirvesine cicakacız. Burada yapılacak olan törende Cumhuriyetimizin kuruluşu anısına Başta Uluönde Mustafa Kemal ATATÜRK ve Cumhuriyetin kuruluşunda Şehit-gazi olan insanlarımız için Saygı duruşu ve istiklal marşı okunup inişe gecilecektir. Bozdağ beldesine ineceğiz. Yürüyüş mesafesi. 10 km. Parkur özelliği : Normal parkur.
PARKUR RAKIMLARI :
Yürüyüş başlangıç rakımı. 1500 Mt.
Yemek molası rakımı : 2156Mt.
Yürüyüş bitiş rakımı ; 1350
A GRUBU :
Rehber ; Mustafa ARIS 0 542 8334736
Bozdağ merkezinden başlayacak olan yürüyüş ; Efeler yolu ile Çavdar tepe- Dökük kayalar yolu ile Bozdağ gidilecek aynı rota takip edilerek inişe geçilecek bekleyen . Yürüyüş mesafesi. 10 km. Parkur özelliği : orta zorlukta .
PARKUR RAKIMLARI :
Yürüyüş başlangıç rakımı. 1350 Mt.
Yemek molası rakımı : 1700Mt.
Yürüyüş bitiş rakımı ; 1350
NOT ; Yürüyüş yapmayıp Bozdağ beldesinde gezmek ve alışveriş yapmak isteyenler gelebilir.
BOZDAĞ ETKİNLİĞİNE GELMEK İSTEYENLER ARAÇ HAREKET SAATİ VE YERİ NOT.
Anılan etkinliğe katılım her zaman değişiklik gösterdiğinden dolayı ; araç hareket yeri ve saati ; 28 Ekim 2023 tarihi saat 17 00’a kadar katılımcıların katılım sayısına göre planlanacaktır. LÜTFEN BİLGİ VERİNİZ TELEFON NUMARALARI : (Ad – Soyadı - Bineceğiniz durak - Telefon No belirtiniz..!) Kayıt İçin. MUSTAFA ARIS 0 542 8334736
ÜCRET ;
ÜYELER:250 Tl.
MİSAFİRLER: 250 Tl.
ARAÇ PLANLAMASI
NOT.Araç planlaması katılımcı sayısına ve yerine göre planlanacaktır. Araclarımızın Konak’tan hareket saati 08 00 Ege üniversitesi kampus girişi 08 15 olacaktır.
YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER 1. Sabah kahvaltılığınız. 2.2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma ) 3. Yürüyüşten sonra Öğlen yemek molasında ve yürüyüş bittikten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet 4. Öğlen yemeğiniz. ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ " SAĞLIK - İLK YARDIM-ARAMA VE KURTARMA - TEKNİK EKİP -LİDER VE ARTCILAR " SPORCULARIMIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN ARANIZDA OLACAKLARDIR. Saygılarımızla Doruk Dağcılık Kulübü Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanlığı. DAĞLAR KIYMETİNİ BİLENLERE DORUKLARINI SUNAR ,KATILIMCI İSE CESARETİNİ VE EMEĞİNİ . İŞTE DAĞ AŞKI BUDUR http:www.dorukdagcilik.org Saygı ve sevgilerimizle ) CEVDET ALYILMAZ Doruk Kulüpleri Başkanı 0 533 3035698 Saygı ve sevgilerimizle
  
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın