• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

05 Kasım 2023 (PAZAR ) OVACIK YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLDİRİMİ
YOLU DORUKLARLA VE DOĞA SEVGİSİYLE KESİŞENLERE MERHABA Sevgili Doruklular Gidemezseniz göremezsiniz
İnsana sevgi Doğaya sevgi sloganıyla yola çıkan kulübümüz mevsimsel şartlarlıda göz önünde bulundurarak sizler için en iyi ve doğal güzellikleri olan parkurları planlamaya almaktadır. Bu nedenle ; 05 Kasım2023 tarihinde İzmir’in Güney Doğusunda yer alan yüksek yaylalardan birisi olan OVACIK yaylasına gideceğiz.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
08 0’da Konak’tan hareket edecek aracımız ;Alsancak-Ankara asfaltı- Ege Üniversitesi kampüsü – Bağyurdu’nda sabah kahvaltı molası vereceğiz. Kahvaltıdan sonra araçlarımıza binip Sarılar yolu ile Ovacık yaylısına gideceğiz. Ovacık yaylasında : Kimsenin özel mülküne girmeden Kestane-Ceviz tıplayabilirsiniz. Ovacık yaylasının muhteşem üzümünden satın alabileceksiniz.
A GRUBU Rehber :
Mustafa ARIS 0 542 8334736
Ovacık Yaylasından başlayacak olan yürüyüşümüz; Topçutarla, Çamiçi, Asımali Pınarında öğlen yemek molası vereceğiz. Yemekten sonra; Damalar Yaylası, Havuzlu Pınar, Celliler geçidi yolu ile Ovacık Yaylası’ na gideceğiz. NOT.Öğlen yemek molasında su bulunmaktadır.
Yürüyüş mesafesi : 12 km.
Parkur özelliği : Kolay parkur
Baslangıç Rakımı ; 800 Mt.
Gecilecek en yüksek rakım 860 Mt.
Bitiş rakımı 800 Mt.
Rakım farki : 60metre.
B GRUBU :
Cevdet ALYILMAZ. 0 533 303569
Ovacık kahvesinden direk Çal Dağı ( Dede Dağı )na 1407 Metre çıkılacaktır. NOT :Öğlen yemek molasında su bulunmamaktadır.
Yürüyüş mesafesi : 17 km.
Parkur özelliği : Zor Parkur
Baslangıç Rakımı ; 800 Mt.
Öğlen yemek molsı :1407 Mt.                                                                  Bitiş rakımı 800 Mt.                                                                                            Rakım farki : 607 Mt. Ovacık kahvesinden direk Çal Dağı ( Dede Dağı )na 1407 Metre çıkılacaktır.
ÜCRET ;
ÜYELER: 250 Tl.
MİSAFİRLER: 260 Tl.
ARAÇ PLANLAMASI Katılımcıların durumuna göre düzenlenecektir. YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER 1. Sabah kahvaltılığınız. 2.2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma ) 3. Yürüyüşten sonra Öğlen yemek molasında ve yürüyüş bittikten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet 4. Öğlen yemeğiniz. DAĞLAR KIYMETİNİ BİLENLERE DORUKLARINI SUNAR ,KATILIMCI İSE CESARETİNİ VE EMEĞİNİ . İŞTE DAĞ AŞKI BUDUR http:www.dorukdagcilik.org Saygı ve sevgilerimizle
Yürüyüş için bilgi alma ve kayıt olmak için : Son müraacat. 04 Kasım 2023 saat 17 00 ( ARAÇ PLANLAMASI İÇİN ) Mustafa ARIS 0 542 8334736
NOT. Adınız Soyadınız Telefon numaranız ve TC'nizi Yazmanız gerekmektedir.                                                                                        Cevdet ALYILMAZ
Doruk Kulüpleri Başkanı 0 533 3035698
Saygı ve sevgilerimizle
  
81 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın