• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

26 kasım 2023 yeniköy dağ çileği doğa yürüyüşü
DORUKLARDAN ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Sevgili Doruklular Gitmezseniz göremezsiniz İnsana saygı Doğaya saygı sloğanıyla yola çıkan kulübümüz 26 Kasım 2023 tarihinde; Kulübümüzün kuruluşundan bu güne kadar her yıl Kasım ayının son haftasında Dağ Çileği Şenliği Yapmaktayız. Bu nedenle İzmir bölgesinde en fazla Dağ Çileği olan yer olan Yeniköy Yeni Foça Şap Dağı Kozbeyli bölgesine gideceğiz. Dağ çileği ezilen bir meyve olduğundan etkinliğe gelirken yanınızda sert bir tabak getirmenizi tavsiye ederiz.Etkinlik bittiğinde Kozbeyli köyünde ünlü dibek kahvesini içebileceksiniz.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Fahrettin ALTAY 07 45–Konak 08 00 Bornova-Şirinyer’den 07 45 katılımcıları aldıktan sonra karşıyaka’ üzerinden hareket edecek araçlarımız hareket edecektir. Yol güzergahı : Konak –Anadolu caddesi -Çiğli –Menemen’de sabah kahvaltı molası vereceğiz. . Kahvaltıdan sonra araçlarımıza binip yürüyüşümüzün başlayacağı Kavaklı Gediğine gideceğiz. A ve B grupları ortak sabah sporu yaptıktan sonra ayrılacaklardır.
A GRUBU :
Rehber : Mustafa ARIS 0 542 8334736
Kavaklı gediğinden başlayacak olan yürüyüşümüz ; Abacı tepesi ,tırnak gecidi,Karınca dağı gediği ve deresi harlıkaya bölgesinde çilek toplama molası vereceğiz. Düzalan bölgesine gidip öğlen yemek molası vereceğiz. Yemek molasından sonra : Düzalanı geçip şaphane sırtından Akpınar sırtından Yarendede türbesi yolu ile Kozbeyli Köyü'ne gidip yürüyüşümüzü bitireceğiz. Köyde sıcak veya soğuk içeçeklerimizi içip köyde kurulan oranik pazardan alış veriş yaptıktan sonra İzmir'e döneceğiz.
Yürüyüş mesafesi : 10 Km.
Parkur Özelliği : Kolay parkur.
NOT . ÖĞLEN YEMEK MOLASI VERECEĞİMİZ NOKTADA SU BULUNMAMAKTADIR.
B GRUBU:
Rehber : Cevdet ALYILMAZ
0 533 3035698
Kavaklı gediğinden başlayacak olan yürüyüşümüz ; Abacı tepesi ,tırnak gecidi,Karınca dağı tepesi ,Ayrıdağ tepesini geçip karıncadağ deresinden güneye dönüp A grubu gidiş noktasından terse girip ŞeyhKebir sırtından harlıkaya bölgesinde ve Düzalan bölgesine gidip A grubuyla bereber öğlen yemek molası vereceğiz. Yemek molasından sonra : Düzalanı geçip şaphane sırtından Kartal tepesi ve Sapdağı 'ndan Akpınar sırtına Yarendede türbesi yolu ile Kozbeyli Köyü'ne gidip yürüyüşümüzü bitireceğiz. Köyde sıcak veya soğuk içeçeklerimizi içip köyde kurulan organik pazardan alış veriş yaptıktan sonra İzmir'e döneceğiz.
NOT : B grubu öğlen yemek molası verilecek noktada su bulunmamaktadır.
Yürüyüş mesafesi. 15 km.
Parkur özelliği : İnişli yokuşlu orta zorlukta bir parkur.
NOT . ÖĞLEN YEMEK MOLASI VERECEĞİMİZ NOKTADA SU BULUNMAMAKTADIR.
ÜCRET :
Ulaşım + rehberlik
Üyeler 240 Tl. Nisafirler
250 Tl (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz) NOT : Kulübümüzün aldığı karar .65 yaş ve öğrenciler üye ücreti ödeyeceklerdir. Kimliklerini göstermek kaydıyla.
ARAÇ PLANLAMASI
Araç Planlaması yapabilmemiz için ; Araca nereden bineceksiniz.Adınız ve soyadınız.TC.Kimlik numaranız ve İletişim telefonunuz . Mustafa ARIS 0 542 8334736 NOLU Telefona Wharsap üzerinden gönderebilirsiniz
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları ARAÇLARIN KONAK VİYADÜK ALTINDAN HAREKET SAATİ 08 00
YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER 1. Sabah kahvaltılığınız. 2 .2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma ) 3. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet 4. Öğlen yemeğiniz. ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ SPORCULARIMIZ SİZLERE ; ARAMA VE KURTARMA -İLK YARDIM -BESLENME VE SIVI ALINMASI -KIYAFET YÜRÜYÜŞ TEKNİĞİ KONULARINDA YARDIMCI OLMAK İÇİN ARANIZDA OLACAKLARDIR. Saygılarımızla
  
77 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın