• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

DORUKLARDAN 01-09HAZİRAN 2024 TUNCELİ KÜLTÜR VE TIRMANIŞ BİLDİRİMİ
DORUKLARDAN 01-09HAZİRAN 2024 TUNCELİ KÜLTÜR VE TIRMANIŞ BİLDİRİMİ
Sevgili Doruklular 01-09 Haziran 2024 tarihleri arasında yapacağımız Dağların -Vadilerin-Derelerin -Şelalelerin özgürce yaşadığı Tunceli’de olacağız.
Gidiş 01 Haziran 2024 ( Cumartesi ) Dönüş 09 Haziran 2024 ( Pazar )
TOPLANMA YERİ ;
Tunceli olacak .Uçak ile gelmek isteyenler için en uygun rota Elazığ havaalanı. Otobüs ile gelmek isteyenler için en uygun firmalar ( Değişik şehirlerden gelen değişik firmalar var )
NOT : Tunceli’ye varıştan itibaren ’dan  Ulaşım için yapacağımız ödemeler ortak olacaktır.
( Rehberler ödemeye katılmayacaktır )
Rehberlik ve Programların yürütülmesi için kişi bası Kulübe :
ÜYELER ; 750 Tl. MİSAFİRLER ; 800 Tl. Katkı payı verecektir.
Kaparo 500 Tl. Kaparo alınmadan kayıt kesinlikle yapılmayacaktır.
REHBER : Ali CAN 0 532 7723381Yardımcı rehber Mustafa ARIS 0 542 8334736.
Katılım Sayısı ; 16 Kişi ile sınırlıdır. 16 kişi kayıt yaptığında Etkinlik kapatılacaktır.
Saygılarımızla.
KONAKLAMA
Konaklama için Tunceli İl Özel İdaresinin Munzur nehri kenarında bulunan Bungalov’larından 9 taneyi ayırttık. Ücreti Mayıs ayında belli olacak ( Şimdiki Ücreti 2 kişilik odada Sabah kahvaltısı dahil Kişi başı 700 Tl ) Öğretmen evi sadece konaklam 1250 Tl. Diğer misafirhaneler Kendi personeline yetecek kadar yerleri varmış. İsteyen çadırını getirip çadır da kalabilir. Çadır konaklama günlük 150 Tl. şimdilik. 2024 Yılı ücreti daha belirlenmemiş.
Gidiş Uçuşunuz
MUSTAFA ARIS Rezervasyon No Bilet No Düzenleyen Düzenlenme Tarihi Reservation no. Ticket no. Edit Edit date X6TLKH 6242418603520 INTERNET 01/02/2024 Nereden From İzmir ( ADB ) Kalkış Zamanı Departure time 01/06/2024 - 19:25 Kalkış Terminali Departure terminal - Nereye To Elazığ ( EZS ) Varış Zamanı Arrival time 01/06/2024 - 21:10 Varış Terminali Arrival terminal - Uçuş No Flight no. PC3110 Durum Status O Geçerlilik Tarihi Expiry date 01/06/2025 Uçuşa Bağlı Hizmetler Extra services Satın alınmış herhangi bir ek hizmet bulunmamaktadır. You have not purchased any extra services Toplam Bagaj Hakkı Total baggage 15 Kg Kabin Bagaj Hakkı : 1 Adet Kişisel Eşya Cabin Baggage: 1 Personal Item 55x40x20 cm Tutar Ücret (Vergi ve Yakıt Harcı Dahil) 1,318.73 TL Check-In Bedeli 100.00 TL Hizmet Bedeli 100.00 TL Toplam Tutar 1,518.73 TL
TUNCELİ ; Yüzölçümü ve nüfus yoğunluğu olarak Türkiye’nin en küçük şehri olarak bilinen Tunceli, kalkolitik çağa kadar uzanan tarihi geçmişiyle çağlar boyunca birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış. Gerçek bir Anadolu hazinesi olan Tunceli muhteşem doğası, farklı etnik kökene sahip insanların bir arada yaşaması sayesinde son dönemlerin yoğun ilgi gören destinasyonlarından biri olarak adını duyuruyor.
1. Munzur Vadisi Milli Parkı                                                                                                                                              Yazın sıcak günlerinde buz gibi suda ferahlayacağınız park 1971 yılında milli park olarak ilan ediliyor. 42 bin hektarlık bir alanı kaplayan bölge akarsu kaynakları, gözeler, endemik bitki türleri ve yöreye özgü hayvan türlerini barındırıyor. Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olma özelliğini barındıran Munzur Milli Parkı, kent merkezinden başlayıp Munzur dağlarına kadar uzanıyor.
2. OVACIK VE MUNZUR GÖZELERİ
İsmini dağların arasında kalan ovadan alan Tunceli’nin yemyeşil doğasını en güzel şekilde gözler önüne seren Ovacık’a Tunceli ziyaretiniz sırasında uğramanızı öneriyoruz. Tunceli denilince akla ilk gelen Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur Gölleri ve Mercan Vadisi ise Ovacık’ta bulunuyor. Tunceli’ye yolunuz kış aylarında düşerse kendinize bir kayak rotası oluşturabilir, bahar ve yaz aylarında ise trekking yapabilir veya sevdikleriniz ile birlikte kamp yapabilirsiniz.
3. Kutu Deresi                                                                                                                                                             Tunceli’den Erzincan’a giden yol üzerinde bulunan Kutu Deresinde bulunan restoranlarda geleneksel ve yöreye özgü lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Pülümür Çayında yüzebilir, Kutu Deresi üzerinde bulunan tarihi köprüde sevdikleriniz ile fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirebilirsiniz.
4. Mercan Deresi                                                                                                                                                     Mercan deresinin önemli bir kısmı Munzur Milli Parkının içinde yer alırken kamp severler ve doğa tutkunlarının çok sevdiği yerler arasında yer alıyor. Yaz aylarında buzulların erimesiyle buzul suları gölleri oluşuyor. Mercan Vadisinde yapacağınız yürüyüşlerde farklı buzul göllerine tanık olacaksınız.
5. Kırk Merdiven Şelalesi                                                                                                                                                 Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan, dar bir vadi içerisinde bulunan şelaleler her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çekiyor. Temiz havası ile insana huzur veren şelale ziyaretçilerine adeta bir görsel şölen yaşatıyor. Her mevsim ayrı bir güzelliğe tanık olacağınız şelalede yaz aylarında yemyeşil olan ağaçlar ve yeni açılan çiçeklerin eşsiz uyumu görünürken, kış aylarında ise yağan kar ile kartpostal gibi bir manzaraya tanık oluyorsunuz.
6. Elti Hatun Türbesi                                                                                                                                              Sekizgen şeklindeki kümbet ve cami 14. Yüzyıl Akkoyunlu Devleti dönemine ait bir eser olarak günümüze kadar geliyor. Son zamanların uğrak rotalarından biri olan Elti Hatun Türbesi kümbet şeklinde bir mezarın içerisinde 3 bölümden oluşur ve mezarlardan ilki Uzun Hasan’ın kardeşi Elti Hatun’a İkincisi Uzun Hasan’ın yeğeni ve üçüncüsü de Uzun Hasan’ın annesine ait olduğu rivayet ediliyor.
7.PÜLÜMÜR CAYI VADISI ;                                                                                                                                     Pülümür Vadisi içerisinde akmakta olan Pülümür Suyu kenarında yer alan piknik alanları yaz aylarında yöre halkı tarafından günübirlik dinlenceler için tercih edilmektedir. Zağe şelalesi
8. Tunceli Müzesi                                                                                                                                                           Müze, geniş bir arkeolojik ve etnografik koleksiyona sahip olup, koleksiyon içerisinde eski dönemlere ait arkeolojik buluntular, geleneksel el sanatları ürünleri, giyim eşyaları ve takılar sanat severlere sergileniyor. Müze, farklı dönemlere ait eserleri sergileyen birkaç farklı galeriye sahip. Bu galerilerde, ziyaretçiler Tunceli'nin tarihini ve geçmişini daha yakından inceleyebilirler.
9. Halvori Gözeleri                                                                                                                                                    Halbori Gözeleri, Tunceli-Ovacık yolu üzerinde, kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, Munzur Suyu kenarında, derin ve kayalık bir vadinin içerisinde yer almaktadır. Halbori Gözeleri, çok soğuk kaynak sulara sahip bir dinlenme ve mesire yeri olup, oldukça yoğun ziyaret edilmektedir.
  
85 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın