• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

DORUKLARDAN 2024 YILI AVUSTURYA-İSVİÇRE -İTALYA GEZİSİ BİLGİLENDİRMESİ
DORUKLARDAN 2024 YILI AVUSTURYA-İSVİÇRE -İTALYA GEZİSİ BİLGİLENDİRMESİ
Sevgili Doruklular
Kulübümüzün her yıl geleneksel olarak yaptığı Yurt dışı ;Kültür-Doğa –Tırmanış gezimizi 2024 Yılı’nda Alp dağlarının tam ortasında bulunan Avusturya Fliess’e gideceğiz. Fliess Avrupa’nın en güzel ve en temiz beldesi seçildi. Muhteşem bir doğa ve güzellik.
KONAKLAMA :
Fliess te bulunan Hotel Avrupa’da konaklayacağız. İki kişilik odalarda Kişi bası günlük Muhteşem bir kahvaltı ile 50 Euro .İsterseniz kahvaltınızı kendi odanızdaki mutfakta hazırlayabilirsiniz Günlük Konaklama dahil 40 Euro. Odalarda akşam yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak ( İçinde her türlü mutfak malzemesi –Fırın –Buzdolabı-Yemek pişirme takımları ) ve size ait banyo ve tuvalet var. İsterseniz aksam yemeğinizi kendi odanızda yapabilirsiniz veya otelimizin yanında bulunan restoranda da yiyebilirsiniz. Taze otlarla beslenen çiftlikten taze sütünüzü alıp yoğurt'ta yapabilirsiniz.
ÜCRET :
Konaklama yapacağınız Otele kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Ön ödeme için otele kişibası 100 Euro ödeyeceğiz. Bu nedenle gelmeyi kabul eden herkes 100 Euro kaparo verecektir.
ÜCRET DAHİL OLANLAR :
Ön çalışma –Tercümanlık –Vize için resmi yazışmalar –Vize için İngilizce gidiş nedeni mektubu.
GİDİŞ ;
CORONDON AİR LİNES. İZMİR HAREKET ; 10 TEMMUZ 2024 XC 3537 3543 UÇUŞ SÜRESİ 02 SAAT :45 DAKİKA. – DİRECT MÜNİH DONÜŞ. 19 TEMMUZ 2024 MÜNİH 09 25 VARIŞ. 13 05 XC 3552 UCUŞ SÜRESİ ; 02 SAAT 40 DAKİKA – DİRECT İZMİR 14:30 ADB ) NOT :
ŞİMDİKİ ÜCRETİ .GİDİŞ VE DÖNÜŞ.251.76 EURO
ÜCRETE DAHİL OLANLAR.:
Konaklama ücreti – Akşam yemekleri ( Türkiye den malzeme götürüp kendi yemeğinizi yapabilirsiniz böylece çok ucuza gelmiş olur. ) Araç kiralama ücreti ve yakıt ücreti ( Arac kullananlar tarafından ortak ödenecek ) Milli parklar giriş ücreti ( Kişiye bağlı isterse girmeyebilir ) Kulübümüz ; Vize için ön yazıyı ve vize için gerekli ön çalışmayı yapacaktır Bordo pasaportlular en az 3 ay önceden müraacat etmelilerdir. Konaklama için Otelimizden onay yazısı alınacaktır. ( Yeşil pasaportlular hariç )
NOT : Avusturya vizesi için ödeme yapılmaktadır ( Yeşil pasaportlular hariç. )
KULÜBÜMÜZE ; REHBERLİK VE DİĞER ÇALIŞMALAR İÇİN KATILIMCILAR ; ÜYELER 75 EURO MİSAFİRLER 100 EURO ÖDEYECEKERDİR .BUNUN DIŞINDA KULÜBÜMÜZE HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEYECEKSİNİZ.. MAKBUZ İSTEYENLERE KULÜP GİDER MAKBUZU VERECEKTİR.
ULAŞIM :
Münih’e indikten sonra kiralayacağımız araçlar ile gideceğiz. Araç kiralamasını kulüp önceden yapacak sadece aracı kullanacaklar araç bilgisini ve ehliyetini Münih te ibraz edecektir. ( 2023 Yılında İtalya da kiraladığımız araç için ( 369 Euro -9 Günlük ve 140 euro da yakıt gitmişti 5 kişi kişi bası 100 Euro ödemiştik.)
PROĞRAM ;
Proğram; Meteorolojik şartlara göre gideceğimiz yerlerin tarihleri değişebilir.
10 Temmuz 2024 İzmir Münih Uçak –Munih Fliees Kiralık araç. 200 km.
11 Temmuz 2024 Bu gün Teleferik ile Venet manastırına çıkacağız. Buradan yürüyerek. Önce ; Speicherteich Krahberg Gölüne gidip Yürüyerek muhteşem Alp dağları ini izleyerek Waldweiher gölüne gidip oradanda Otelimize ineceğiz.
12 Temmuz 2024 Araçlarmıza binip İtalya İsviçre sınırında olan SaintMoritz ( Gidiş ve dönüş 320 Km. ) şehrine gideceğiz. Yol muhteşem bir vadinin içinden devam ederk SaintMorizth çıkıyor. Burada Muhteşem gölleri (Sankt Moritzersee -Lago di Champfer – Silvaplace spor etkinlikleri merkezi ) gezip Çıkilota aldıktan İtalya ya inen vadiyi izleyip sonra akşam Otelimize döneceğiz.
13 Temmuz 2024 Araçlarımızla Fliess Naturparkhaus Kaunergrat gidip buradan muhteşem dağ köylerini geçip Went vadisine inip Muhtesem köyler,Göller,Selalaeleri geçip Mittelberg gideceğiz. Araçlarımızla geze geze otelimize döneceğiz. Gidiş ve dönüş ) 120 Km.
14 Temmuz 2024 Bu günümüzü tamamaen kültür gezisine ayıracağız. Araçlarımızla İnssbruck ( Gidiş dönüş 170 Km.) şehrine gideceğiz Muhteşem bir tarihi şehir ( Anlatılamaz yaşamak lazım.)
15 Temmuz 2024 Bu gün yarı kültür yarı doğa gezisi olan Hoch İmst’e gideceğiz Muhteşem kayak merkezi ,Her türlü eğlence var. Dereler –Dağ evleri ( Hut ) İster arabanızla çıkın isterseniz Teleferik ile ( Teleferik Ücretli ) Gidiş ve Dönüş ( 60 Km )
16 Temmuz 2024 ) Arabamızla Como gölüne gideceğiz. Gidiş dönüş 500 Km. Yolumuzun üzerinde muhteşem şelaleler- Como gölünün etrafında tam tur atacağız.
17 Temmuz 2024 Bu gün Pernepas vadisi –Gölleri ve dağ köylerini gezeceğiz.
18 Temmuz 2024 Bu gün Oetz vadisini gezeceğiz. Muhteşem bir vadi .Şelaleler- Piburgsee buzul gölünün etrafında yürüyüş yapacağız. Ve vadiyi boydan boya aracımızla ve zaman zaman yürüyerek gezeceğiz.
19 Temmuz 2024 Gece yarısı Fliess’ten ayrılıp Münih’e ve İzmir e döneceğiz.
ÖDEMELER ; Kaparo Elden verilecek bizde Avusturya’ya göndereceğiz. Ödemeleriniz kendiniz ister kredi kartı isterise peşin ödeyebiliyorsunuz. Bizler sizlerden sadece kaporayı önceden alacağız. Diğer ortak giderler dönüşte kendi grubunuz içinde bölüşülecektir.
Rehber - Görevli ve Tercüman ;
Mustafa ARIS 0 542 8334736
Saygı ve Sevgilerimizle
Yönetim Kurulu Baskanlığı
  
110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın