• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

03 MART 2024 DİKİLİ/NEBİLER ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLGİLENDİRMESİ
03 MART 2024 DİKİLİ/NEBİLER ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLGİLENDİRMESİ
DORUKLARDAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLGİLENDİRMESİ
Yolu doğa sevgisi ve Doruklarla keşişenlere , Bilginin sevgiyle kucaklaştığı Doruklara hoş geldiniz. ( YENİ PARKUR ) 03 MART 2024 ( Pazar Günü ) tarihinde Güzel İzmir'in Kuzey’yinde bulunan Dikili ‘ye bağlı muhteşem bir doğa harikası olan Nebiler şelalesine gideceğiz.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Balçova-Bornova ve Buca’dan hareket edecek araçlarımız Karşıyaka’dan katılımcıları aldıktan sonra hareket edecek araçlarımız.
Yol güzergahı : Anadolu Caddesi - Soğukkuyu -Serin kuyu-Çiğli- Menemen - yolu ile sabah kahvaltı molası vereceğimiz Menemen Simit Sarayı tesislerine gideceğiz. Kahvaltıdan sonra araçlarımız binip Ağcayazı beldesine gideceğiz .Burada Ave B Grupları farklı rotalardan yürüyüşü başlayacaktır. Yürüyüş yapmayıp sadece kültür gezisine katılmak isteyenler için aracımız Şelalelerin olduğu alana gidebilecekler .Burada her türlü ihtiyacı karşılanacak tesisi bulunmaktadır.
A GRUBU : Rehber : Mustafa ARIS 0 542 8334736
Gökçeağıl beldesinden başlayacak olan yürüyüşümüz Muhtesem çam ormanları ve görsel güzellikleri takip ederek Kavaklı gediği yolu ile Ece çağlayana inip muhteşem bir çağlayanın dibinde öğlen yemek molası vereceğiz. Yemekten sonra Nebiler cayı vadisini izleyerek ağlayan mağara. Gözyaşı düdeni sevgililer Çinarı yolu ile Bitiş noktasındaki Büyükşelelede mola vareceğiz .Sıcak-Soğuk içeçeklerimizi içip İzmir'e döneceğiz. Yürüyüş mesafesi. 10 km.
Parkur özelliği : Kolay Parkur
Başlangıç rakım.93 Mt.
Öğlen Yemek rakımı .196
Metre Bitiş Rakımı.139 Metre
B GRUBU: Rehber :Cevdet ALYILMAZ 0 533 3035698
Gökçeağıl beldesinden başlayacak olan yürüyüşümüz Muhtesem çam ormanları ve görsel güzellikleri takip ederek Kavaklı gediği yolu Çobanağılları mevkiine vararak buradan Ece çağlayana inip muhteşem bir çağlayanın dibinde öğlen yemek molası vereceğiz. Yemekten sonra Nebiler cayı vadisini izleyerek ağlayan mağara. Gözyaşı düdeni sevgililer Çinarı yolu ile Bitiş noktasındaki Büyükşelelede mola vareceğiz .Sıcak-Soğuk içeçeklerimizi içip İzmir'e döneceğiz.
Parkur özelliği : İnişli yokuşlu -Orta zorlukta.
Başlangıç rakım.93 Mt.
Çoban ağılları mevki.393 Mt.
Öğlen Yemek rakımı .135 Metre
Bitiş Rakımı.139Metre
ÜCRET ; Gidiş ve dönüş 300 Km. Ulaşım + rehberlik
Üyeler 320 tl.
Misafirler 330 Tl (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)
ARAÇ PLANLAMASI BALÇOVA BÖLGESİ
Fahrettin Altay meydanı Kamilkoç yazıhanesi önü 07 45 Göztepe stadyumu karşısı Lukoil benzinliği- ( İnönü cadesine giden yön ) Amerikan koleji karşısı – Göztepe metro girişi 07 50 ) – Karfursa – Hatay metro – İzmir spor metro – Uğur mumcu parkı önü - Üçyol 07 55
Konak Büyükşehir belediyesi Önü 08 00 .Alsancak -08 05 – Alsancak Tren garı önü 08 10
BUCA BÖLGESİ
Buca Heykel 07 45 .Buca Şirinyer izban Karşısı - Yeşildere -Ege üniversitesi Kampüs girişi. 08 10 Bornova Migros önü. 08 15 -Smyrna meydanı 08 20 -
KARŞIYAKA BÖLGESİ :
Alaybey tersane durağı 08 30 –Karşıyaka iskele 08 30 – Yunuslar- Bostanlı vapur iskelesi -08 35 Girne cad. Mc.donalad karşısı 08 40 Çiğli hükümet konağı karşısı 08 45
Önemli not : Araca nereden ve kaç kişi bineceğinizi -TC nizi ve iletişim telefonu lütfen 02 Mart 2024 tarihi saat 17 00’a kadar . Mustafa ARIS 0 542 8334736 Nolu telefona bildiriniz.
YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER
1. Sabah kahvaltılığınız. 2 .
2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma )
3. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet
4. Öğlen yemeğiniz.
ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ SPORCULARIMIZ SİZLERE ; ARAMA VE KURTARMA -İLK YARDIM -BESLENME VE SIVI ALINMASI -KIYAFET -YÜRÜYÜŞ TEKNİĞİ KONULARINDA YARDIMCI OLMAK İÇİN ARANIZDA OLACAKLARDIR.
Saygılarımızla
Cevdet ALYILMAZ Kulüp Baskanı 0 533 3035698
Saygılarımızla
DAĞLAR KIYMETİNİ BİLENLERE DORUKLARINI SUNAR ,KATILIMCI İSE CESARETİNİ VE EMEĞİNİ . İŞTE DAĞ AŞKI BUDUR http:www.dorukdagcilik.org
  
107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın