• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

24 MART 2024 TEMNOS ANTİK KENTİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLDİRİMİ
24 MART 2024 TEMNOS ANTİK KENTİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BİLDİRİMİ
Sevgili Doruklular İnsana Saygı-Doğaya saygı sloganıyla yola çıkan Kulübünüz Mevsimsel özellikleri ve meteorolojik bilgileri de göz önüne alarak en güzel yerleri en güzel zamanında sizlere sunmak için çalışmaktadır.
Her çiçek bu toprakların yüreğiyse vatan topraklarındaki tüm canli ce cansız nesnelerde bizim yüreğimizdir. İncitmeyelim koruyalım . Bu nedenle 24 Mart 2024 tarihinde İzmir'in kuzey yönünde olan muhteşem bir dağ ve kültür yönünden zengin olan 844 Metrelik Avdal tepe ile İğnedere Beldesi arasında bulunan muhteşem bir doğada yürüyeceğiz.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Fahrettin Altay'dan hareket edecek araçlarımız Konak Viyadük altında buluştuktan sonra saat 08 15'da hareket edecektir. güzergahı : Konak – Bornova –Anadolu cad. Kahvaltı molasını Menemen girişinde bulunan Simit sarayında yapacağız.. İsterseniz kendi getirdiğiniz yiyeceklerinizi, İsterseniz Sultan simit'ın hazırladığı Köy Kahvaltısı tabağı alablirsiniz. Simit - Pasta - Kek - Poğaça - Boyoz ihtiyaçlarınızı Sultan Simit'ten karşılayabilirsiniz.
PARKUR BİLGİLERİ
A GRUBU : Rehber : Mustafa ARIS . 0 542 8334736
Karyalık tepe eteğinden başlayacak olan yürüyüşümüz; Çatalçeşme göletinde öğlen yemek molası vereceğiz. Öğlen yemek molasından sonra Temnos antik kentinin yer aldığı Kurtkaya tepesinde antik kent molası vereceğiz. Daha sonra inderesi sırtı yolu ile Turgutlar yoluna çıkıp yürüyüşümüzü bitireceğiz..
Yürüyüş mesafesi : 12 Km.
Parkur Özelliği : Kolay parkur.
Başlangıç rakımı ;760 Mt.
Yemek molası rakımı ; 600 Mt.
Bitiş noktası rakımı ; 760 Mt.
B GRUBU:
Rehber : Cevdet ALYILMAZ 0 533 3035698
Çamlı tepeden başlayacak olan yürüyüşümüz Sakarkaya- Muhteşem bir görselliğe sahip Avdal tepe ve Kuzgun kaya yolu ile Domuz kayalığında öğlen yemek molası vereceğiz Öğlen yemek molasından sonra Çatalçeşme göletinde sonra Temnos antik kentinin yer aldığı Kurtkaya tepesinde antik kent molası vereceğiz. Turgutlar yoluna çıkıp yürüyüşümüzü bitireceğiz..
Yürüyüş mesafesi : 15 Km.
Parkur Özelliği : Orta zorlukta bir parkur
B GRUBU PARKUR BİLGİLERİ ;
Başlangıç rakımı ;760 Mt.
Gecilecek en yüksek rakım.873
Yemek molası rakımı ; 600 Mt.
Bitiş noktası rakımı ; 760 Mt.
ÜCRET : Ulaşım + rehberlik
Üyeler 290 TL.
Misafirler 300 TL (Araç ücretlerinin yüksek olmasından dolayı sizlerden özür dileriz. Maalesef yakıt ücretleri çok pahalı. Uzun süredir sizlere yansıtmak istemesekte Ulaşım giderlerinin bir kısmını kulüpten karşılıyoruz. Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)
ARAÇ PLANLAMASI Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları etişim telefonları Fahrettin ALTAY Meydanı.Fahrettin Altay meydanı Kamilkoç yazıhanesi önü 07 45 Göztepe stadyumu karşısı Lukoil benzinliği- ( İnönü cadesine giden yön ) Amerikan koleji karşısı – Göztepe metro girişi ( 07 50 ) – Karfursa – Hatay metro – İzmir spor metro – Uğur mumcu parkı önü 07.55- Üçyol 08 00 – Konak Büyükşehir belediyesi önü 08 15 BUCA ; Buca Heykel 07 45 Şirinyer İzban girişi köşesi 07 50 NATO girişi 07 55– BORNOVA BÖLGESİ Ege Üniversitesi kampus girişi 08 00 << Bornova Miğros önü 08 10 Smyrna meydanı – Bayraklı belediyesi üst gecit yanı ( Anadolu cad üzeri ) Karşıyaka iskele 08 30 – Yunuslar – Bostanlı vapur iskelesi karşısı – Girne caddesi Mc. Donald karşısı 08 35 –Çiğli belediyesi karşısı 08 45 10 Yürüyüş için bilgi alma ve kayıt olmak için : Son müraacat. 23 Mart 2024 17 00
( ARAÇ PLANLAMASI İÇİN ) Araca nereden ve kaç kişi bineceğinizi ; Ad soyad-İletişim ve TC’nizi Mustafa ARIS 0 542 8334736 ya mesaj gönderebilirsiniz
YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER
1. Sabah kahvaltılığınız.
2.2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma )
3. Yürüyüşten sonra Öğlen yemek molasında ve yürüyüş bittikten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet
4. Öğlen yemeğiniz.
ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ " SAĞLIK - İLK YARDIM-ARAMA VE KURTARMA - TEKNİK EKİP -LİDER VE ARTCILAR " SPORCULARIMIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN ARANIZDA OLACAKLARDIR. Saygılarımızla Doruk Dağcılık Kulübü Doğa Yürüyüşleri Kolu Başkanlığı ÖNEMLİ NOT :. DAĞLAR KIYMETİNİ BİLENLERE DORUKLARINI SUNAR ,KATILIMCI İSE CESARETİNİ VE EMEĞİNİ . İŞTE DAĞ AŞKI BUDUR http:www.dorukdagcilik.org Saygı ve sevgilerimizle
Cevdet ALYILMAZ Doruk Kulüpleri Başkanı 0 533 3035698 Saygı ve sevgilerimizle
  
97 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın