• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


                                         DORUK DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
                                                                           DORUK MOUNTAINEERING AND NATURE SPORTS CLUB   
                                          
                                                                   İNSANA SAYGI, DOĞAYA SAYGI / RESPECT FOR NATURE RESPECT FOR PEOPLE

            I          I         I    

DORUKLARDAN AİGAİ ANTİKENTİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ

Sevgili Doruklular
İNSANA SAYGI DOĞAYA SAYGI Sloğanıyla yola çıkan kulübümüz 12 Mayıs 2024 ( Pazar ) tarihinde Antik Çağda batı Anadolu’da ( İyonya ) 12 adet kent kurmuş Aioli’lerin tek dağ kenti olan Aigai ( Keçi Kenti ) antik kentine gideceğiz. Nemrut Kale’nin üzerine kurulmuş Aiga antik kentini ve Koca Çayın kenarında bulunan 4000 yıllık hiç bozulmamış antik taş döşeli yolda yürüyeceğiz.
ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİ
Balçova ( 07 45’Fahrettin Altay Meydanı) Buca ( 07 45.Heykel ) Bornova ( 07 45Ege Üniversitesi Kampüs Girişi ) katılımcıları aldıktan sonra Karşıyaka ( İskele 08 15 ) katılımcıları alıp sonra Anadolu caddesi Üzerinden Çiğli Belediye Karşısı (08 30 ) katılımcıları alıp Menemen Buruncuk’ta sabah kahvaltı molası vereceğiz. Aşağı şakran’dan Yuntdağı Köseler köyüne gidip araçlarımızdan ineceğiz. A ve B grupları Yuntdağı göleti üzerinde ortak sabah sporu yaptıktan sonra ayrılacaklardır ve B gruplarında Koca Çay'da yüzmek isteyenler gerekli kıyafetlerini getirebilirler.
A GRUBU :
Rehber : Mustafa ARIS 0 542 8334736
Yuntdağı Köseler köyünden başayacak olan yürüyüşümüz ,Köseler köyü kuyuları ,Yuntdağı deresi – Yunt Dağı göleti ,Zeytinli ağılları yolu ile Dini törenlerin yapıldığı Kocaçay deresi kenarındaki Sütunlu alana gideceğiz. Burada öğlen yemek molası vereceğiz. Yemekten sonra taş döşeli yoldan Nemrut kale Tepesi üzerindeki Antik Aigai antik kentini gezeceğiz ve Antik kent girişine gelen araçlarımıza binip İzmir’e döneceğiz.
Yürüyüş mesafesi : 12Km.
Parkur Özelliği : Kolay parkur.
B GRUBU:
Rehber : Cevdet ALYILMAZ 0 542 8334736
Yuntdağı Köseler köyünden başayacak olan yürüyüşümüz ,Beyim koru gediği Demirciler göleti ve sarnıcı yolu ile Kocaçay kenarına ineceğiz. Kuranluk deresi – Yeni değirmen yolu ile koca çayı takip ederek Sütünlü alana gidip öğlen yemek molası vereceğiz. Yemekten sonra taş döşeli yoldan Nemrut kale Tepesi üzerindeki Antik Aigai antik kentini gezeceğiz ve Antik kent girişine gelen araçlarımıza binip İzmir’e döneceğiz.
Yürüyüş mesafesi. 15 km.
Parkur özelliği : İnişli yokuşlu orta zorlukta bir parkur.
ÜCRET : Ulaşım + rehberlik
Üyeler ;280 Tl.
Misafirler; 290 Tl (Üyelerimizin haklarına saygı için - Anlayışınıza teşekkür ederiz)
NOT . Yürüyeceğimiz A veya B rubunun haritalarını isteyen olurise mAYIS  2014 tarihine kadar Mustafa ARIS 0 542 8334736 .
ARAÇ PLANLAMASI
Araç hareket yerleri ve İletişim telefonları ; Kesin araç hareket saati takip edilecek yol ve araç kaptanları iletişim telefonları 11 Mayıs 2024 tarihinde saat 17 00’da yayınlayacağız.
Araca nereden kaç kişi TC.niz ve iletişim telefonlarınızı Mustafa ARIS 0 542 8334736 NOLU WHATSAP ‘ gönderebilirsiniz.
YANINIZA GETİRMENİZi ÖNERDİĞİMİZ MALZEMELER/YİYECEKLER
1. Sabah kahvaltılığınız.
2 .2 litre su. yürüyüş sırasında acıktığınızda yiyebileceğiniz enerji verecek yiyecekler ( İncir - Kuru üzüm-Kaysı -Hurma )
3. Yürüyüşten sonra ıslak kıyafetlerinizi değiştirmeniz için kuru kıyafet
4. Öğlen yemeğiniz.
ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ SPORCULARIMIZ SİZLERE ; ARAMA VE KURTARMA -İLK YARDIM -BESLENME VE SIVI ALINMASI -KIYAFET -YÜRÜYÜŞ TEKNİĞİ KONULARINDA YARDIMCI OLMAK İÇİN ARANIZDA OLACAKLARDIR.
Saygılarımızla
Cevdet ALYILMAZ
0 533 3035698
Doruk Kulüpleri genel başkanı
ÖNEMLİ NOT : -1 . KULÜBÜMÜZ ÇEVRENİN KORUNMASINA AZAMİ DİKKAT ETMEKTEDİR BU NEDENLE ; ORGANİK İNORGANİK HİÇBİR NESNEYİ ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL VE TEMİZ BİR TÜRKİYE VE DÜNYA İÇİN YERE ATMAYANIZ LUTFEN ÜZERİNDE BULUNAN YERE ATILMIŞ DOĞAL OLMAYAN NESNELERİ TOPLAYARAK ÇÖP KUTULARINA TAŞIYORUZ.
DAĞLAR KIYMETİNİ BİLENLERE DORUKLARINI SUNAR ,KATILIMCI İSE CESARETİNİ VE EMEĞİNİ . İŞTE DAĞ AŞKI BUDUR.
http:www.dorukdagcilik.org
  
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın